Jak donoszą nasi wspaniali naukowcy, troll to bezmózgi kręgowiec z rodziny niekomunikatywnych. Zwykle wielki, tępy i cuchnący stwór unikający mydła i promieni słonecznych.

Zazwyczaj jego atrybutem jest wielgachna maczuga. Dobrze poinformowane źródła  (czyt. Pikiel) twierdzą, że trolle chodzą wiecznie pijane i uwielbiają zapach super-śmierdzącego-górolskiego syra.

Trolle różnią się między sobą zarówno wyglądem, jak i charakterem. Najczęściej są to stworzenia bardzo stare, brzydkie, złośliwe i mało inteligentne.  Zgodnie z wierzeniami troll’ickimi, niektóre większe trolle ze starości porosły mchem…

Mieszkają one w trudno dostępnych dla nas miejscach – lasach, górach i jaskiniach, niektóre żyją też w morzu. Wyrządzają szkody ludziom i zwierzętom. Pod tym względem były podobne do orków, lecz o wiele od nich większe, silniejsze i agresywniejsze. Zajmują się też wydobyciem i gromadzeniem srebra, złota oraz kosztowności. Są bardzo chciwe i skąpe. Nie znoszą światła słonecznego, dlatego pojawiają się wyłącznie w nocy.  Według legend, troll, który na czas nie schowa się przed promieniami słońca, zamienia się w kamień…

troll

HISTORIA TROLLI w EQ2:

Jak plotki głoszą trolle powstały ze skrzyżowania High Elfów i Ogrów (!!). Ich brzydota oraz kolor skóry ewidentnie jakby żywcem wzięte z ogra. Natomiast, uszy oraz szczupłość sylwetki to chyba po matce elfce. Hmmm, z może to był ojciec elf?! Cokolwiek by nie mówić to pewne jest, iż prawdy się nie dowiemy, no bo któż by się przyznał do takiego mezaliansu?

Ze starożytnych zapisów wiemy, iż to dzięki pomocy boga Cazic – Thule, trolle pojawiły się w Norrath.  Wypędzone ze swego miasta Grobb przez znienawidzonych przez nich frogloków, tułają sie w tej chwili po świecie Norrath. Jak nasi zwiadowcy donoszą, obecnie najwięcej ich obozowisk znaleźć możemy w okolicy bagien Innothule. Najbardziej znanym klanem trolli jest Klan Brokenskull, który w przeciwieństwie do pozostałych trolli, czci Innoruka. Zresztą to właśnie tym trollom udało się wydostać z Grobb przed inwazją frogloków, ratując mityczny artefakt mówiący o powrocie Grozmoka, który to ma zjednoczyć wszystkie trolle do walki.

CHARAKTER:

To kwestia najbardziej sporna odnośnie do trolli. Niektórzy uważają, że to bezmózgie istoty niepotrafiące podciągnąć własnych spodni. Inni natomiast twierdzą, że stwory te maskują swoją inteligencję głupotą. Z tego co wiemy od naszych najbardziej uznanych badaczy wynika, że trolle to istoty dbające tylko o swoje potrzeby, czyli żarcie i bijatykę. Troll ogólnie jest mało wybredny i zje wszystko, bez względu na to czy ugotowane, czy też surowe, byle tylko było to kiedyś żyjące stworzenie.

Trolle uwielbiają sport. Tak często jak się da organizują Trollimpiadę czyli odmianę olimpiady, tyle że wyłącznie dla trolli. Próżno by na niej szukać tradycyjnych konkurencji. Zamiast pływania jest sikanie na odległość, zamiast maratonu – liczenie much, a zamiast rzutu dyskiem – rzut schwytanym elfem lub krasnoludem. Trolle z pewnością mają podczas tego wydarzenia mnóstwo zabawy, czego nie można powiedzieć o elfach i krasnoludach…

troll-2

TROLLE WSPÓŁCZESNE:

Trolle wiele wniosły do naszych społeczności, jak chociażby nauczyły nas nowoczesnej metody łowienia rybki na haczyk zwanej trollowaniem.  Dzięki temu wiemy, iż mimo że są to mityczne stwory to jednak żyją gdzieś wśród nas. Na tą chwilę rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje współczesnych trolli:

  • Trolluss neodziecus  – najbardziej pospolity gatunek trolla i zarazem najbardziej złośliwy i krnąbrny. Jest zwykle niskiego wzrostu z racji na swój wiek ~10 lat. Nie ma możliwości masowego rozrodu, gdyż zostaje szybko namierzony i wyeliminowany.
  • Trolluss megalomanius – jest najlepszy, najmądrzejszy i w ogóle naj… naj… Atakuje głównie nocą. Jest to rozwinięta forma trolla, która ma zdolność do formowania się w  grupy.
  • Trolluss prohakus – Troll ten jest najczęstszym powodem wpadania w depresję. Na szczęście jest najrzadziej spotykanym gatunkiem trolla. Jeżeli zacząłeś rozmawiać z tym trollem… możesz od razu pożegnać się z rodziną  i w ogóle z normalnym życiem, ponieważ gatunek ten ma zdolność do zarażania innych groźnym wirusem „trollomanii”.

Oto symptomy „trollomanii” o których wiemy na dzień dzisiejszy:

  • Bezwzględne podporządkowanie się jednej idei i bronienie jej do końca nawet jak nie ma się racji (np.: „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe”);
  • Nieprzyznawanie się do błędów;
  • Agresywna postawa (np.: „spieprzaj dziadu…”);
  • Pogardliwy stosunek do innych istot – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania;
  • Częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona;
  • Upartość;

Więc jeśli widzisz u siebie lub u osób w Twoim otoczeniu, wyżej wymienione symptomy, to należy zaalarmować najbliższą stację epidemiologczną (co ja niezwłocznie uczynię…)

troll troll-3

P.S. Ten post oryginalnie został zamieszczony 30 listopada 2009r

Poprzedni artykułBunt!
Następny artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Trolle fajnie sprawdzaja sie tez jako istoty pociagowe dla plaftorm 🙂 Prawda Ansek?

Anselmo

Oj nie wiem , jako element napędowy platformy najlepiej sprawdzajs sie krasnoludy i gnomy. Do trola trzeba by dodawać gratis choinkę zapachową 🙂