Tak! Tak! Tak! Yay! Idę wykonać swój taniec radości ( i nie znajdziecie go na youtube!)

freeport

Tyle zostało z wieży jego pałacu w której to przesiadywał i prowadził różniste eksperymenty. Wraz ze zburzeniem wieży brak jakichkolwiek wiadomości o Lucanie! Zniknął! Przepadł! Ale czy aby na zawsze…??

Wraz z GU54 zobaczymy nowy World Event wprowadzający nas do Dodatku Sentinel’s Fate.  Już wiemy, że w końcu Roehn Theer’owi uda się wyrwać z The Void do którego podstępnie wysłali go bogowie.  Bestia stworzona przez Bezimiennego mająca strzec ładu i porządku. Jedyna istota, która  jest w stanie zabić boga. Istota, która używała dwóch mieczy do walki: Exonus i Aeteok, czyli Claymore i Soulfire. Na pudełku od EQ2: Sentinel’s Fate uwieczniona w dwóch postaciach, dobrej i złej, a po środku złączone oba miecze.

STACKpak Litho.pdf

Kto zna historię tych mieczy ten wie, że Overlord otrzymał od Mayonga miecz Soulfire i trzymał go w wieży we Freeport. Owszem, Mayong utrzymuje, że Lucan otrzymał tylko kopię, ale czy można wierzyć kłamliwemu wampirowi? Roehn Theer z pewnością będzie chciał odzyskać swoją potężną broń i może dlatego Freeport ulegnie częściowemu zniszczeniu? Claymore nie jest przechowywany w Qeynos, więc samo miesto nie ucierpiało.

Event odsłoni przed nami tę tajemnicę. Dwa questy będą go rozpoczynać:

  • „Tinmizer’s Magnificent Messenger” we West Freeport od Sir Tallen Yevix
  •  „A Lost  Library Book” w Qeynos Harbor od Royal Librarian Brinn

Z razji tego, że Overlord zaginął na ulicach panuje wielka niepewność. Sporo Lucanic rycerzy porzuciło swą służbę wątpiąc w powrót Lucan’a, więc na ulicach toczą się walki. Naszym zadaniem jest zbudowanie specjalnego uzrądzenia za pomocą którego, byc może odnajdziemy Overlorda gdziekolwiek on jest. Questy oferują status, pieniążki a finalna nagroda to replika Soulfire do domu.

Jeśli chodzi o Qeynos, to musimy odnaleźć zaginioną księgę. W tym celu będziemy musieli przemierzyć Norrath wszerz i wzdłuż oraz odwiedzić wiele znamienitych osób. Wśród nich będzie królowa Antonia. Podczas rozmowy z nią będziemy zaatakowani przez Murrar Sharr’a i musimy go pokonać! (podpowiedź – jeśli rozbijemy kryształ obok Antonii, ona z wściekłości zrobi to za nas…). Finalną nagroda jest replika Claymore.

Oczywiście questy znikną wraz z GU55 czyli dodatkiem. Dobrą wiadomością jest, że wysokolevelowa postać jest w stanie zrobić obie linie questów.

Poprzedni artykułTank czy nie tank? Oto jest pytanie…
Następny artykułWeekend…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Spoko, spoko, Lucan to NPC niezbędny zrobieniu w linii TSO, jak tylko zniknie z gry, to forum gry zaleje fala whine’u i 150 tyś. petycji do SOE i natychmiast go przywrócą. Tak zawsze było, jest i będzie w tej grze, także jakieś lore fanaberie nie przejdą 😛