… popełniłam z Frostfell. Okazuje się, że ten Event nie doczekał się osobnego posta mimo iż trwa już od kilku dni i trwać będzie do 7-go stycznia!!

Otóż w każdym mieście, w centralnym miejscu, stoi choinka a przy niej gobliny, elfy czy też inne stworki. Tu mogą rozpoczynać się pierwsze questy, o ile nie robiliśmy ich w poprzednich latach. Obok choinki stoi szafa, w której to znajduje się, ukryta przed zwykłymi śmiertelnikami, magiczna Świąteczna Wioska. To właśnie tu możemy potańczyc przy ognisku z faunami, podziwiać  renifery, poślizgać się na łyżwach, czy też  porobić świąteczne questy.

Jak co roku wszyscy crafterzy, od najniższych do najwyższych leveli, mają pełne ręce roboty, gdyż w różnych prezentach znajdujących się w całej zonie mogą znaleźć składniki do produkcji świątecznych cudów, chociażby takich jak:

CzaszkaOrkalampaswiateczna

 

 

 

 

 

 

Oczywiście przepisy na te kilkadziesiąt przedmiotów jakie można zrobić, znajdziemy w Świątecznej Wiosce u merchantów. Może je poznac juz artisan na 2 levelu, ale same przepisy mają level 20 i 30. Nie znaczy to, że artisan nie będzie w stanie ich zrobić. Oczywiście każdy może, tylko, że im niższy level tym ciężej.

Questów jest bardzo dużo, a co za tym idzie również AA i doświadczenia. Są wszystkie questy z lat poprzednich jak i oczywiście nowe.

Największym powodzeniem cieszą się questy w zonie Icy Keep, gdzie to znajdziemy sporo namedów i kolekcję. W tym roku pojawił się nowy quest do Icy Keep: The Return, ale trzeba mieć ukończone questy z 2008 roku by móc tu wzonować. I tak po kolei questy z Icy Keep:

Przy zonowaniu do Icy Keep dostaniemy mozliwośc wyboru rodzaju zony: Easy i Hard, jednakże nie znaczy to, że wersja Easy jest typową instancją na solo. Może być całkiem ciężka dla pojedyńczego gracza.

Za zabicie namedów w Icy Keep, jak i skończenie questów, dostajemy Frozen Token of E’ci, za które to możemy zakupić lodowe przedmioty od merchanta Gerbie Frostfoot. Są to różnego rodzaju meble, jak i całkiem niezłe zbroje, czy też bronie skalowalne do levelu naszej postaci.

Gerbi

Oczywiście w samej zonie jest mnóstwo różnych questów i nagród, należy tylko ich poszukać lub ewentualnie sięgnąć do ściągi gdzie je znaleźć i jak je zrobić 😀

Miłej zabawy! Pamiętajcie, że Frostfell Event kończy się 7go stycznia i trzeba będzie znów czekać 11 miesięcy by sie pojawił w Norrath.

P.S. Na Forum umieściłam opis czym jest, jak zdobyć i jak używac lustra do zmiany AA. Link dodany został również do Skrótów.

Poprzedni artykułI po świętach…
Następny artykułKolekcje z Sinking Sands