Bardzo, bardzo mi się podobają te zony położone w wodach jeziora jak i ich okolice.

Jak tam dotrzeć? Z Paineel do Toxxulia Forest. Jak wylądujemy, to na platformie stoi NPC „pathfinder” w czarnej kiecce. Rozmawiamy z nim i lecimy do Stonebrunt Mountains. Niestety po wylądowaniu, nie ma bezpośredniego połączenia, dlatego musimy udać się w lewo kilkaset metrów do następnej platfromy stojącej na klifie i wybieramy Quel’ule. Po wylądowaniu w ruinach tej cytadeli możemy poobserwować prawdziwą bitwę pomiędzy Erudytami a siłami z Void. Fajnie to wygląda, szczególnie, że siłami z Void dowodzi named.

 Lecimy dalej do Marred Plateau. Ten wielki budynek, który zobaczymy po wylądowaniu, to właśnie obudowane i chronione przez Erudytów jezioro Vasty Deep.

Po wejściu do budynku, musimy użyć spiralnego teleporta ukrytego za drzwiami, który to przeniesie nas w głąb jeziora. Powiem szczerze, jak wejdzie dodatek to zanurkuję w Vasty Deep by sprawdzić jak jest głębokie. Taka babska ciekawość.

Tak jak już wspominałam, znajdują się tutaj 3 instancje na grupę oraz zona rajdowa.

  • The Conservatory (86-88)
  • The Abandoned Labs (90)
  • The Vestigal Cella (90)
  • Perah’Celsis’ Abominable Laboratory (x4)

Znalazłam film z tej zony rajdowej, która mi osobiście bardzo się podobała. Szczególnie biblioteka i ten kopiący hen daleko w powietrze named – grzybek…

httpv://www.youtube.com/watch?v=OffookxCL3c

Poprzedni artykułBattlegroundy, stroje i filmy…
Następny artykułBattleground’y po raz kolejny…