Wiem, lenistwo mnie opanowało w pisaniu, ale od czasu do czasu krótka przerwa dobrze robi 🙂

Gu56 pojawiło się środę i nie przeszło niezauważone, szczególnie problemy. Shaders 3.0 nie działają tak jak powinny na większości kart, o ile w otwartych zonach jest w porządku o tyle w domach czy Guild Hallach następują crash’e. Zona rajdowa The Hole została wyłączona już na drugi dzień po ujawnieniu exploit’ów. Icy Keep: Retribution jest z kolei zoną dość spora, gdzie trudność namedów jest wręcz „porażająca”. No bo w końcu totalnym zaskoczeniem jest zwykłe palenie namedów… Jak to ktoś w rajdzie powiedział, to zony grupowe są trudniejsze od tej rajdowej a loot jest po prostu fatalny. Jedynym urozmaiceniem była walka z bliźniakami, Odauf’em i Kastus’em. Bardzo oryginalny pomysł walki, muszę powiedzieć… Niestety ale Boss tej zony, czyli smok Vrewwx też został dezaktywowany przez SoE…

W międzyczasie, mała Fae Kurista, wierna służka bogini Tunare, rozpoczęła rytuały mające przywrócić moc w opuszczonych kręgach druidów. Każdy mieszkaniec Norrath, może w tym pomóc, zbierając materiały potrzebne z harvestu, z mobów czy tez po prostu crafcąc. Pierwszym ringiem druidów, który potrzebuje naprawy to ten w Nektulous Forest w Valley of the Dead ( -16, 90, -2000). Kiedy magia do niego powróci będziemy mogli go używać, a Kurista uda się do kolejnego. W kolejce czekają:

  1. Enchanted Lands (obecnie odnawiany na Runnyeye) na Fae Island (-543, -1, 65)
  2. Zek Druid Ring, znany jako Grove of Stones (228, 14, 93)
  3. Feerrott Druid Ring, znany jako Destroyed Druid Ring (-567, -15, 843)
  4. Sinking Sands Druid Ring, położony na Bucaneer Beach (-1461, -226, 72)
  5. Loping Plains Druid Ring, znany jako Corrupted Druid Ring (-414, 25, 431)
  6. Jarsath Wastes Druid Ring, połozony w Skyfire Mountains (-1202, 231, 451)
  7. oraz Stonebrunt Highlands Druid Ring, położony niedaleko Deepwater Pavillon (-332, 176, -518)

Nagrodami za ukończone questy, są tokeny Florets of Growth, które można wymienić na parę interesujących przedmiotów, takich jak:

Replika kręgu druidów
Blessed sapling

Z tego drzewka, raz na dzień można zebrać owoc:

– A flavorful Berry, który podwaja czas spożywania napoju oraz jedzenia skonsumowanego po tym owocu;

– A refreshing Berry, który zwiększa naszą prędkość o 5% na 1 godzinę;

– A sweet Berry, który zwiększa  nasz XP o 5% na 1 godzinę.

Oczywiście, prócz tych nagród jest też wiele innych, jak chociażby teleporty do domu, czy tez zbroje do wyglądu. Eventy te będą aktywne do GU57.