… można się dowiedzieć z wywiadu jakiego udzielił producent EQ2, Dave Georgeson dla Massively.

Oczywiście podał korzyści, jakie może przynieść dla świata Norrath, ten nowy „biznes” EQ2: Extended.  Przede wszystkim to napływ nowych graczy, dla których dotychczasowy 14-dniowy trial  był za krótki.  Poza tym na rynku istnieje coraz więcej gier typu F2P, a więc SoE zależy na zwiększeniu swego udziały w tej gałęzi MMO, no bo w końcu jakby nie patrzeć ma to przynosić dochody dla firmy.

Osobiście nie wiem jak się do tego ustosunkować. W pierwszej chwili byłam wściekła, ale po przemyśleniach doszłam do wniosku, że to może nie być taki zły pomysł. Świat Norrath jest potężny i mało znany, a to może być szansa dla tych co chcieliby go poznać, ale nie chcą za niego płacić.

Ale czy tak naprawdę ten service jest za darmo? No może nie do końca, gdyż brązowe konto, które jest kompletnie darmowe, ma wiele ograniczeń. A aby je zniwelować, trzeba płacić. Chcemy potiony na self-reza, udajemy się do Marketplace stworzonego dla F2P i kupujemy. To samo z mountami, z innymi potionami, nawet rare będzie można kupić  w tamtym Marketplace. Na koniec może się okazać, że Free-to-Play wcale nie jest takie darmowe…

Będzie istniała możliwość przeniesienia postaci z serwerów Live na serwery Extended i kosztować to będzie 35$. Czy będzie można w przeciwną stronę? Na razie nie wiadomo.

Jak na to reagują gracze z Live serwerów? Różnie. Jedni zachwyceni, inni wściekli. Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak naprawdę, to ja, gracz opłacający subskrybcje w EQ2, nie będę mieć nic do czynienie z graczami EQ2: Extended.

Z innych rzeczy, o których mówi SmokeJumper, między innymi w swoim blogu, to ta, że najnowszy dodatek do EQ2 spodziewany jest już tej zimy co idealnie współgra z tematem tego dodatku, którym będzie Velious. A Velious to zima, mrozy i śniegi oraz sporo nowych rzeczy, na razie skrzętnie ukrytych do Fan-Faire, które odbędzie się już za kilka dni.

Zapowiadane są również zmiany w Battlegroundach oraz PvP. W samych Battlegroundach mamy zobaczyć więcej pułapek, przeszkód do pokonania. Być może, ale to tylko być może, w przyszłości gracze z serwerów PvP będą mieć możliwość przeniesienia się na serwery PvE. Zostało to delikatnie zasygnalizowane przez Rothgara w odpowiedzi na topic założony przez graczy, którzy właśnie chcieli by się przenieść.

Ach, no i oczywiście Fan-Faire i posiadacze platynowej przepustki… Od początku było wiadomo, że dostaną możliwość zamieszkania pod chmurami w EQ2. Otóż do swojej dyspozycji dostaną statek z Moorsów, Skybalde Skiff: