… to jest to co lubimy w EQ2 najbardziej… Oczywiście tylko takie, które nie są związane z wyłaczaniem serwerów, lagami, itd.

No na pewno sporym wydarzeniem w świecie elektroniki, gier i innych takich, były niedawno targi E3. Okazuje, się że gracze związani z SOE oraz EQ2 również mogli dowiedzieć się paru ciekawostek…

Jedną z nich jest chociażby obniżenie w niedługim czasie abonamentu Station Access z 29.99$ do 19.99$.  Całkiem nieźle, zważywszy że to opłata miesięczna za dostęp do 9 gier on-line…  Oczywiście nadal trzeba kupić podstawki do gier płatnych, z tym, że wyczytałam w regulaminie iż nie dotyczy to Vanguard: Saga of Heroes. Czyżby oznaczało to iż gra ta stanie się Free-to-Play?

W czasie jednego z wywiadów na E3, SmokeJumperowi wymknęło się stwierdzenie, iż gracze z EQ2 zobaczą niedługo 25 klasę! Ci co odwiedzają forum SOE wiedzą, że w miarę regularnie pojawiają się na nim wątki typu: „kiedy zobaczymy Beastlord’ów?” Za każdym razem, padała jasna odpowiedź: „nie będzie kolejnej klasy”. Czyżby jednak zmiana zdania? Czyżbyśmy mieli zobaczyć w grze słynnych Beastlordów z klanu Kerra – Vah Shir, którzy to są obecni w EQ1? A może będzie to zupełnie inna klasa?

Jedyne co wiadomo na pewno, to to, że nie będzie to klasa płatna, czyli do kupienia z MarketPlace.

I rarely, and I mean once-every-few-years, make slips when talking to the press. But I had done tons of internal presentations about it and it slipped in the heat of conversation with the journo.

But that being said, we’re not going to reveal anything else until Fan Faire where it will get its great unveiling, as planned.

However, I will say this one thing to sqaush the rumor. This is not introducing a „Marketplace Class” and this new class will not be sold for SC.

That’s it. That’s really all I’m going to post about this until Fan Faire. No more responses on this subject. Sorry, folks. SMILEY

O ile można się domyśleć, że 25 klasa pojawi się pewnie dopiero w przyszłym, o tyle narzędzie do szukania grup do instancji, które mamy tej chwili w grze ale praktycznie nie używane, ulegnie zmianie. Otóż, za wzorem innych gier, chętnych do grupy będzie można szukać na różnych serverach.

We have an idea of our own that will help people find groups without necessarily sticking to their server”

A co jeśli chodzi o dodatki do EQ2? Wychodzi na to, że również to ulegnie zmianie. Z tego co powiedział SmokeJumper, raczej nie będziemy widzieć już dodatków w takiej formie jak dotychczas, a bardziej zbliżone to będzie do Adventure pack’ów, podobnych do tych wcześniej nam znanych z EQ2. Natomiast kolejna zawartość takich adventure pack’ów  będzie udostępniana w Game Updatach za darmo.

„We’re going to start relying a lot less on expansion packs to create content for the game, and what we’re going to do is create lots and lots of content and put it out there on a quarterly basis for free.”

Konkretów jeszcze nie poznaliśmy, ale już niedługo Fan-Faire (początek lipca), więc na pewno tam ten pomysł będzie przedstawiony dokładniej.

To by było na tyle jesli chodzi o plotki z E3 dotyczące SOE i EQ2, a co sie działo w tym czasie w samej grze?

Na początek zmiany w craftowanych przedmiotach. Konkretnie chodzi o statystyki, które były trochę przestarzałe. Przez następne parę tygodni, Silius, będzie aktualizował stopniowo server Testowy zmianami dotyczącymi tychże przedmiotów. Miejmy nadzieję, iż to początek wielkich zmian, i również inne przedmioty z niższych leveli będą miały zaktualizowane swoje statystyki.

Również od dawna gracze prosili o „uwolnienie starych nazw/ imion„, które mają dawno nie używane postacie, tak by można było znów korzystać z tychże nazw / imion. Okazuje sie, że to nas właśnie niedługo czeka. Nie wiadomo jeszcze, czy stare postacie będą po prostu skasowane, czy też zmienione nazwy poprzez dodanie X na końcu, ale wiadomo, że gracze, których te zmiany dotyczą będą mieli szanse zalogować się i „ochronić” swój nick w grze.

„This has been overdue for a very long time. We’re going to work on it this week and develop a plan to release old, no longer used names. We’ll post details after we finalize them. And don’t worry, we’ll ensure everyone gets a chance to log in if they want before we release the names so they can keep names they care about.

But at last…it’s coming.”


Poprzedni artykułNo no, a jednak SOE potrafi…
Następny artykułWymiana serwera…
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Ok, ale co by nie powiedzieć to 25-ta klasa w tej grze jest po prostu na grzyba. Jeszcze bym zrozumiał jakby to miał być jakiś uber soloer za SC właśnie, ale na coś takiego w instancjach czy raidach? Mam tylko nadzieję, że nie będzie balansowania nowego contentu pod takie wynalazki jak ta klasa. Wiadomość od dodatkach raczej słaba dla mnie to oznacza, że po prostu na tyle zmniejszają środki jakie poświęcą EQ2, że już nawet raz na rok nie wydadzą dużego dodatku i będą mydlić oczy game update’ami, widać EQNext jest jak chińska tama, wysysa wszystkie surowce na rynku.

Throin

Oj, to EQ2 juz balansuje na krawedzi. Koniec z dodatkami, skad oni kase wezma na utrzymanie serwerow, ludzi, „rozwoj” ?
Czyzby zblizalo sie calkowite przejscie na F2P i utrzymanie z mikroplatnosci ?

Wichura

Bardzo wątpię, że tak rzeczywiście będzie Kin. Popatrz sama jak wyglądają GU i ich zapowiedzi. Wszystko jest odkładane w nieskończoność. Tak chociaż musieli się wysilić i zrobić dodatek w którym coś było, chociaż w DoV nie było już połowy i trzeba było wydać ją z kolejnych GU. Ok, te GU dostajesz za darmo, ale już wiadomo, że w tym czasie nad kolejnym dodatkiem nie pracują, a w poprzednich latach właśnie już w tych pierwszych miesiącach przyszłoroczny dodatek był już w produkcji. Teraz dodatek będzie, ale teoretyczny. Tzn. dostaniesz właśnie tyle co w adventure packu, czyli jakaś może jedną otwartą zonę i 3 instancje i bardzo wątpię, żebyś za ten adventure pack nie musiała płacić. Ja obstawiam, że te następujące po nim GU będą zawierały nowy content, ale w większości dla tych co wykupili taki ostatni adventure pack. Nie chodzi o to, że ostatecznie contentu po roku istnienia będzie mniej, ale będziesz musiała na niego czekać. Może nie jest to totalnie złe rozwiązanie, bo swego czasu ludzie się nudzili i spora część nie grała przez ileś miesięcy w roku czekając na kolejny dodatek, a takie GU co dodawały intancje typu ZUA były raczej desperackim krokiem, co widać po ilości pracy jaki włożyli w design tej zony, którym próbowano zatrzymać graczy jeszcze do samej premiery nowego dodatku, żeby tylko nie robili przerwy. Spadek nakładów na EQ2 jednak widać tak czy inaczej.