… upłynęły w oczekiwaniu na Fan Faire, które rozpoczyna się już dziś wieczorem czasu PST, czyli tak naprawdę w środku nocy dla nas… NO i mam dylemat: kłaść się spać czy czekać na pierwsze panele.

Z pewnością uzyskamy wiele nowych informacji dotyczących przyszłości Everquest 2, jak i tajemniczego projektu, wstępnie nazwanego „Everquest Next”.

Do obecnej chwili na forum trwa debata dotycząca mountów. Kilkakrotnie SmokeJumper wspominał, iż sporo nowych informacji zostanie ujawnionych na Fan Faire. Wszystkich interesuje, jakie mogą być te „tajemnicze dodatkowe opcje” dostępne dla mountów skaczących i szybujących. Czyżby wspinanie po pionowych ścianach? Zobaczymy. To samo jeśli chodzi o „wolne mounty„, o które prosi sporo graczy, odkąd najwolniejszy koń ma prędkość 130%…

A co poza tym słychać w EQ2??

Gifting” z MarketPlace został wyłączony aby w ten sposób zapobiec zakupom  platyn, co stało się ostatnio chyba nagminne. Powiem szczerze, nawet wśród moich znajomych znajdują się ci, co kupowali rzeczy z MarketPlace za platyny w grze i ja osobiście tego nie pochwalam, chociaż nie powiem, że nie rozmawiałam na ten temat aby dowiedzieć się jak to działa. Ale to co bezpośrednio zmusiło SOE do wyłączenia tej opcji to fakt, iż odkryto dokonywanie zakupów platyn poprzez darowanie rzeczy za SC za pomocą skradzionych kont/ kart kredytowych.  Na obecną chwilę, nie wiadomo kiedy zostanie ta opcja włączona.

(off-topic) Nie pochwalam również używania programów do  levelovania crafterów, jest to zakazane oficjalnie, a jeśli ktoś się chwali że ma wszystkich crafterów na max, bo włącza program i idzie spać… no cóż – wg mnie, nie ma się czym chwalić. Metody takie są ewidentnie zakazane przez SOE i koniec kropka .

A na serwerze testowym uruchomiono komendę, na którą czekało wielu graczy: /sitchair. Komenda jest w fazie testów, ale ogólnie rzecz ujmując, nasza postać będzie mogła usiąść na wszystkim obok czego akurat stoimy. W końcu do czegoś przydadzą się krzesła i kanapy w naszych domach. Musimy tylko poczekać, aż komenda ta zostanie uruchomiona na serwerach Live 🙂

 

 

 

Poprzedni artykułRozłożyło mnie…
Następny artykułDonoszą z FanFaire
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Kinya, proszę Cię, nie nad interpretuj „plat farming” w tym komunikacie jako kupowania SC za platyny, bo to bzdura. Smokejumper pisał kiedyś na forum EQ2X, że nie ma nic przeciwko temu, żeby ludzie kupowali SC od SOE tylko po to żeby potem odsprzedawać je innym za platynę, tylko, że oni nie zapewniają supportu takim transakcjom (czyli jak ktoś oszuka to nie ma co liczyć na /petition). To że ktoś tam hackował konta przecież nic nie ma wspólnego z prawdziwym plat farmingiem, a już na pewno nie z kupowaniem SC, które i tak głównie jest za kody, a nie za gifting. Plat farming poprzez gifotwanie wiąże się przede wszystkim z exploitem, którego nie zablokowali od prawie roku, a który dotykał na większą skalę EQ2X i polegał na kupowaniu rarów do craftu (czy też innych rzeczy), które później ludzie wystawiali na brokerze. W efekcie w EQ2X rary z każdego tiera już od samego początku gry nie przekraczały cenowo nigdy 2 platyn (gdzie na Live stały za 8), najczęściej utrzymywały się na poziomie 1p, a dominowali sprzedawcy co mieli po 100-200 tych rarów na brokerze. Oczywiście ten sam expoit pozwalał sprzedawać giftowanie naiwnym co pisałem kilka tygodni temu w komentarzach, a także za darmo kompletnie masterować sobie postacie. Kolejną rzeczą jaką znam to możliwość robienia sobie nieskończonej ilości boosterów do LONa, co wiązało się z pojawieniem jednego czy dwóch sprzedawców (w tym jednego międzyserwerowego o nicku Lonloot, bo widziałem go też na Nagafenie), którzy sprzedawali KAŻDĄ loot kartę do LONa za platyny – i to jest właśnie plat farming, związany z giftowaniem. Pewnie było parę innych jeszcze zastosowań tego exploita, o których nie słyszałem albo teraz nie pamiętam. Wszystko to wina darmowego SC i tworzenia multi-kont, a nie sprzedawania SC za platynę. Teraz SOE pewnie się zastanawia czy usunąć całe darmowe SC, czy kombinować z zabezpieczeniami. IMO jak nie usuną darmowych SC to nie wygrają z tym procederem, tym bardziej, że widać iż kompletnie nie kumają, gdzie mają przecieki. Blokowanie giftowania nawet nie zablokowuje wszystkich tych exploitów, bo to można obejść jeszcze inną drogą.

Wichura

„Character logged in from a different account. The character sending you the marketplace items, periodically changes as Station Cash funds on each of the accounts dry up”

IMO cały ten tekst z linka jest ściemą napisaną tak, żeby tylko zarysować o co chodzi i ukryć zgrabnie to zdanie powyżej, które tłumaczy o co naprawdę chodzi. Jak by napisali o co chodzi to by odsłonili dokładny mechanizm exploita całemu community, a tego nigdy nie robią. Dokładnie tak to wyglądało jak pisałem, że goście giftują po 550 SC, ale z różnych kont. SOE jest powolne i po 3 tygodniach dopiero zareagowało.

Jeśli byłoby tak jak mówią, że SC jest z „fraudulent credit card purchases”, to po co jest ich mega anti-fraud system, które na całym rynku mmorpg ma tylko SOE i który powoduje, że większość z nas nie może już płacić Visa electronami u nich?

Wichura

Poszukałem i znalazłem:

http://massively.joystiq.com/2010/12/10/trading-platinum-for-station-cash-items-ok-with-eqiis-georgeson/

Smokejumper stwierdza, że giftowanie za platynę jest ok, o ile nie dokonują tego zorganizowane zewnętrzne firmy (plat farmerzy), a jedynie gracze między sobą. Gdzieś indziej kiedyś też pisał o kodach bardziej wprost, że nie ma nic przeciwko – wiadomo kodów na SC za darmo nie da się zrobić, trzeba je kupić od SOE.

I post z linka, który podałaś do obecnej dyskusji na forum, jeden z nielicznych nie będących na zasadzie „ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem”, IMO najbardziej oddający istotę rzeczy:

„I doubt the majority of sellers are doing anything that is considered „illegal” as per SOE’s „rules”. Accusations that the sellers are buying SC with stolen credit cards, stolen accounts, etc, is a huge assumption with absolutely no supporting evidence. Do not forget that SOE has openly admitted that they DO NOT CARE about people trading SC for plat. You would have to be a mental cripple to not understand why : SOE profits from it. Shows a lot about how much they care about the actual game, when you take into account the following facts :

1) People have been cashing in on selling LON loot for years. SOE allows selling LON loot for IRL cash. Use the cash to buy more LON, rinse and repeat…

2) When SC became giftable, SOE staff confirmed that they allow „trading” SC for plat, but will give no support if the transaction goes bad (scamming etc).

3) SC can be used to purchase LON cards. The LON loot cards can be sold for IRL cash…

4) The plat selling industry is there because people will continue to use such services. The combination of SC + LON + plat hungry scrubs is helping to make business boom.

A „plat seller” (loosely used term) can continually trade plat for SC, SC for plat, LON for SC, SC for LON, Plat for LON, LON for Plat etc etc, at profitable margins until they have room to cash in on the proceeds. SOE has ignorantly provided the mechanic for laundering ingame currencies that effectively makes the plat selling industry a condoned business.

But I should be „nice” in telling SOE how they screwed up? Well I hope I was!”