Od jakiegoś czasu każda postać w EQ2 może posiadać do 10 domów zarówno zwykłych jak i tak zwanych prestige. Domy prestige możemy kupić z Marketplace, bądź tez dostać jako nagrodę weterana (Mistmoore Crag Estate), zakupić wersję kolekcjonerska gry (Everfrost Summer House) lub też  dostać z jako loot z rajdów (Kromzek Estate). Prawie każdy z tych domów jest w innym stylu i gotowy do dekorowania naszymi meblami, poza wyspą Tenebrous Tangle. Wyspa ta została dodana w odpowiedzi na wielokrotne prośby dekoratorów o kawałek ziemi, gdzie mogli by pobudować dom od podstaw. Więc oto jak wygląda wyspa gdy ją kupimy:

httpv://www.youtube.com/watch?v=LuSx1u-WqiI

 

A oto przykłady tego jak można ją zagospodarować przy użyciu edytora Layoutów. Prezentuję tylko po kila zdjęć, jeśli chcecie zobaczyć więcej screenów, to po prostu kliknijcie linki 🙂

Temple of Prexus

Nick: Neversea
Lokalizacja: South Qeynos Tenebrous Refuge Island
Serwer: Antonia Bayle

Wszystkie domy (layouty do domów) wykonane przez Neversea można zakupić za odpowiednią ilość platyn o ile zgromadzimy rzeczy z list potrzebne do wykonania tychże layoutów.

Kolejnym domem, który wzbudził mój zachwyt jest dom w stylu azjatyckim, który również można zakupić (60pp + koszt wszystkich materiałów)…

Nick: Zareen
Lokalizacja: South Freeport Tenebrous Refuge Island
Serwer: Antonia Bayle

 

A może coś bardziej sielskiego? Oto gospodarstwo rolne należące do Wispy.

Nick: Wispa
Lokalizacja: South Qeynos Tenebrous Refuge Island
Serwer: Butcherblock

 

Ciągle nie to czego szukacie? To może Fort?

Nick: Talathion
Lokalizacja: South Freeport Tenebrous Refuge Island
Serwer: Antonia Bayle

Wszystkie te wyspy możecie zwiedzić osobiście pod wskazanymi przez mnie adresami. Dla zainteresowanych dekorowaniem polecam Norrathian Homeshow Forum, na którym można pooglądać wspaniałe domy tworzone przez graczy EQ2.