Wraz z ogłoszeniem, że EQ2 Live serwery zmieniają się na F2P, pojawiła się informacja o tym, że uruchomiono pre-order najnowszego dodatku Everquest2: Age of Destiny.

Trzeba powiedzieć iż komunikat jest bardzo lakoniczny i nie zdradza nic nowego poza tym co już wiemy.  Z tym, że jest jedna bardzo ważna rzecz, która różni ten dodatek od pozostałych. Zakup AoD nie odblokuje nam dodatku Destiny of Velious, tylko da nam dostęp do paru nowych rzeczy m.in.: Beastlordów. Aby móc korzystać z nowych zon, które będą publikowane się przez najbliższe 1,5 roku i zaliczane są do dodatku DoV, należy osobno zakupić dodatek DoV.

Oba dodatki można będzie zakupić z MarketPlace za Station Cash.

Podsumowując. Jeśli nie interesują Was Beastlordzi, Najemnicy, craft, korzystanie z instancji tworzonych przez graczy jak i dodatkowe AA, to nie musicie kupować tego dodatku, posiadając DoV macie dostęp do wszystkich nowych zon.

No dobra, to czym tak właściwie są rzeczy opisane w pre-orderze? Otóż pokazane zostały one po raz pierwszy podczas SOE Webcast, który to dotyczył F2P jak i częściowo AoD. Poświęciłam sie i wytrzymałam do tej 2:30 w nocy, żeby to obejrzeć. I oto screenshoty tychże rzeczy:

  • Dom w Lavastorm

  • Unikalny pet Beastlordów

  • Latający mount

  • Robe oraz płaszcz Truspirit

A co jeśli chodzi o datę publikacji nowego dodatku jak i zmianę EQ2 Live na F2P? No – zrobiło się można rzecz małe zamieszanie na forum… W liście producenta SmokeJumper wspomina datę grudniową, na pre-orderze widnieje „zima 2011” natomiast Isulith na forum wspomniała koniec listopada. Jak widać, nawet ekipa EQ2 nie za bardzo wie kiedy będzie premiera.

Jeśli chodzi o Betę dodatku Age of Discovery, to w dniu dzisiejszym dostęp uruchomiony mają wszyscy ci gracze którzy uczestniczyli w Fan Faire. W przeciągu 1-2 dni zaproszonych zostanie jeszcze kilkaset innych osób. Następnie co tydzień dodanych zostanie kolejnych kilkaset osób aż do uruchomiania dodatku.

Sam Dungeon Maker dodany będzie do testowania, dopiero najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia.

 

 

Poprzedni artykułEQ2 Live zmienia się na F2P! (Pytania i odpowiedzi)
Następny artykułFilm EQ2: F2P
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Osobiscie uwazam, ze SOE przegielo z tym dodatkiem. Owszem, pewnie go kupie dla beastlordow i AA.

Ale to nie powinno nazywac sie dodatkiem. To powinien byc Adventure Pack za 9.99$.

Wichura

Jedyne pocieszenie, że można będzie kupić za SC, a te można było tanio doładować w okresach x2 i x3.