… można zdradzić parę więcej szczegółów 🙂

Tradeskill Apprentices – można ich znaleźć we Freeport oraz Qeynos w okolicy głównych siedzib crafterskich. Trzeba mieć minimum 10 lvl craftu by móc rozpocząć współpracę z Tradeskill Apprenticem. W zamian za dach nad głową, TS pomogą nam w wynalezieniu nowych przepisów. Tak, tak – naszego ucznia zabieramy do swojego domu i zaczyna on swoja pracę dopiero po przywołaniu go. A do tego możemy wybrać jaką ma mieć formę: Othimir, człowiek czy tez Coldain.

Wynalezienie przepisu zajmuje ok 15 dni na przepis z levelu 90-go, więc należy się zdecydować już w tym momencie, jaki przepis chcemy uzyskać w pierwszej kolejności.

Każda klasa craftera może dostać do 100 nowych przepisów od levelu 10 do 90 – czyli razem 900 nowych przepisów. Przedmioty z tych przepisów najczęściej mają niepowtarzalny wygląd oraz są dość mocne jak na swój level.

Z dołączonych screenshotów z pewnością zauważyliście, że do wytworzenia danego przedmiotu potrzebne są specjalne składniki „Reactant” odpowiednie do levelu przepisu. Składniki te dostaniemy je z mobków w zonach heroik, czyli instancjach na levelu odpowiednim do przedmiotu, np.; Colossal Reactant wypada w zonach z lvl 90, ale w związku z tym, że przedmioty z lvl 90 są bardzo mocne, to Reactant ten będzie można znaleźć tylko z zonach z DoV. Składniki te będziemy mogli także kupić u brokera 🙂

W przepisach do wynalezienia znajdziemy również 10 specjalnych efektów, które możemy nałożyć na naszą broń w procesie Reforging, na przykład:

Więcej o efektach specjalnych i możliowści doczepienia ich do naszej broni przeczytacie w poście o Reforging na naszym Forum.

A teraz pewnie zastanawiacie się, czy będzie możliwość przyspieszenia wynalezienia tych przedmiotów… Otóż będzie. Raz dziennie możemy zmentorować naszego Tradeskill Apprentica by skrócić czas wyszukiwania przepisu. Wystarczy kliknąć na niego i z opcji wybrać „Coach„. Zaoszczędza nam to parę godzin pracy. (P.S. – Tak było w czasie, ale ma być zmienione na robienie questów, podczas których mentorujemy naszego TA. Nie wiem czy zmiana ta wejdzie 6.12, czy tez parę dni później.)

Istnieje jeszcze jedna metoda przyspieszenia pracy. Raz dziennie nasz Tradeskill Apprentice poprosi nas o wykonanie jakiejś rzeczy dla niego, co się już zużyła, np. koszyka. Dostaniemy na to przepis i w trakcie craftu mamy szansę, że dostaniemy jakiś „Reactant” jako efekt uboczny…

 

 

 

Poprzedni artykułA więc znamy już datę…
Następny artykułJuż niedługo…