… że nie wszystko pójdzie ładnie i gładko 🙂 [Post ten będę aktualizować przez cały wieczór.]

24:00 – No dobra Panie i Panowie – idę spać. Serwery nadal są zamknięte i nie wiadomo jak długo jeszcze. Dla tych wytrwałych doradzam obserwowanie strony EQ2 na Facebooku oraz poczytanie informacji o AoD zawartych na naszym Forum.

21:40 – w najnowszej informacji na Facebooku, spodziewany czas uruchomienia serwerów to popołudnie czasu amerykańskiego, a więc wychodzi na to, że jeszcze parę godzin…

20:00 – Na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o „drobnych” problemach technicznych, które niestety mają wpływ na to kiedy serwery będą dostępne dla graczy. Oznacza to, że czas do włączenia serwerów wydłuży się o co najmniej godzinę.

Oczywiście, dla przypomnienia, ogłoszenia te głównie dotyczą serwerów amerykańskich. Tak jak Isulith zapowiedziała, serwery europejskie będą wyłączone parę godzin dłużej, ale ja mam szczerą nadzieję, że chociaż raz Splitpaw będzie włączone szybciej od serwerów USA 😀

A oto, jak według Cronyna, Lore developera, będzie wyglądać Freeport po GU62…

W czasie tego oczekiwania zespół EQ2 prowadził Webcast na żywo na Twitch TV opowiadając o Freeport oraz o tym wszystkim co zobaczymy w dodatku. Z ciekawostek:

 • Możliwość zdobycia Raid Tradeskill Apprentice – niestety ale nic więcej nie powiedziano na ten temat.
 • Przedmieścia Freeport zostały również zmienione – nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że nie można do nich wejść o ile nie ma sie questu związanego z danym osiedlem…
 • W Scale Yard panowanie przejęły ratongi, które COŚ knują…
 • Temple Street to teraz więzienie.
 • Gracze z niskich leveli ucieszą się z mozliwości brania udziału w Public Queście, który ma miejsce w Commonlands przy wejściu do Graveyard.
 • Postacie które osiagną level 10 dostaną od teraz automatycznie 5 punktów AA.
 • Nie wszyscy mieszkańcy Freeport sa zadowoleni ze zmian jakie wprowadził Lucan. W dokach spotkamy emerytowanego kapitana, który bardzo narzeka na te zmiany i da nam questy od 60 lvl.
 • Dodano wielu ciekawych NPC’ów, na przykład Panią „Super Ruler of Universe”, która myśli, że jest Antonią Bayle 🙂
 • Lucan nadal nie odzyskał Soulfire.

Z pewnością zainteresuje was to, iż Lucana D’Lere będzie można spotkać na ulicach Freeport. Pojawi się od czasu do czasu, by przespacerować ulicami Freeport i dokonać egzekucji, na tych, którzy się jemu sprzeciwiają… Bójcie się!

Jestem pewna, że wszyscy udamy się do naszych trenerów, by zakupić nową zdolność: Singular Focus. Zdolność ta pozwoli nam na wyłączenie oraz włączenie AE autoataku na melee, range oraz różdżkach (spell weapon).

Na Forum EQ2 można przeczytać już notki dotyczące GU62 oraz AoD.

W notkach można znaleźć informację: „Repair Materials and Pristine Repair Materials are now flagged heirloom.” Może Was to zdziwić, ale paliwo to używane jest to tworzenia repair kitów przez carpenterów i jest dość drogie. Z racji tego, że konta Free (Brąz oraz Silver) mają ograniczenia jeśli chodzi o możliwość posiadania pieniądza w grze, paliwo to było używane jako forma pieniądza pomiędzy graczami. Od tej chwili będzie to niemożliwe.

Sporo nowych questów rasowych oraz klasowych, ale niestety 90% z nich dostępnych tylko dla graczy zamieszkujących złe miasta, czyli Freeport, Gorowyn i Neriak.

 • Sarnaki powinny pogadać z Ambassador Erazak w Gorowyn Chancery.
 • Half Elfy powinny udać się do Thavian Destrus niedaleko Seafarer’s Roost.
 • Gnomy powinny pogadać z Professor Flimflam w Inventor’s Outlook.
 • Dark Elfy powinny udać się do Dyymona K’Vexx w The Academy of Arcane Science.
 • Erudyci powinni pogadać z Azreana w The Academy of Arcane Science.
 • Ogry powinny udać się do Kroota Gukbutcher w Dreadnaught’s Plaza.
 • Arasai powinni pogadać z Ambassador Anttel V’Xeath.
 • Freebloody powinny udać się do Glaria w Jade Tiger Inn.
 • Ludzie powinni pogadać z Derald Walldons w Overlord’s Perch.
 • Iksarowie powinni udać się do Zulk Veskk niedaleko bramy do Scale Yard.
 • Kerra powinni pogadać z Caltuur, niedaleko Freeport Block and Tackle.
 • Ratongi powinny udać się do Sneel Valiyn obok The Academy of Arcane Science.
 • Trolle powinny pogadać z Nelik Ulnya niedaleko Freeport Block and Tackle.

I uwaga…. zaczynam aktualizować swoje ostanie posty o screenshoty, których nie mogłam użyć:

 1. na Forum znajdziecie screenshoty szklanej broni za Tokeny;
 2. inne przedmioty dostępne za Tokeny z Dungeon Makera;
 3. parę słów o Tradeskill Aprentice.

22:00 – Można już rozpocząć ściąganie plików do AoD i nawet wejść na Character Select, jednakże… Nie panikujcie, gdy przy niektórych swoich postaciach zobaczycie informacje, że są niedostępne. Według słów Brasse prace ciągle trwają więc wszystko zmienia się na bieżąco… A nawet jeśli po uruchomieniu serwerów nie będziecie mieć dostępu do jakiś swoich postaci, to nadal nie panikujcie, ale skontaktujcie się wpierw z Supportem SOE.

Na Forum EQ2 opublikowano list producenta EQ2 SmokeJumpera, w którym przedstawia on to wszystko co nas czeka, gdy już serwery będą dostępne. List jest długi i tak na dobrą sprawę nie napisał w nim o czym byśmy nie wiedzieli.

W oczekiwaniu na uruchomienie serwerów gracze rozmawiają między innymi o Dungeon Makerze. Jedni nie mogą sie doczekać tego nowego narzędzia, inni podchodzą do tej nowości z dużym sceptycyzmem. Przetestowałam Dungeon Maker na serwerze Beta. Nie, nie tworzyłam instancji, tylko skorzystałam z okazji i postanowiłam parę opublikowanych instancji odwiedzić. Podeszłam do tego z odrobiną niepewności, ale ogólne wrażenie było dobre. Na Forum postne parę screenshotów z moich przygód…

Poprzedni artykułCzekamy…
Następny artykułPo? A może w trakcie?
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Czajnik to się widzę wciągnąłeś znowu, jednak? 🙂

Ostupam

starość, nie radość, w coś trzeba grać, a chłopcy i dziewczęta z nagafena są nie zastąpieni (lizus mode off) tak wciągnąłem się na nowo i tworzyć będę inq 🙂

chivas

Ostu czy my razem pare lat temu nie biegalismy w Warhammerze?

Wichura

Ty biedaku, za karę na raid pójdziesz, masz to jak amen w pacierzu.

Ostupam

Oczywiście, że biegaliśmy razem, z gryzakową i resztą ekypy 🙂

chivas

Ta….. Bella, Jaffa, Hitman, Morley i reszta zalogi. Pod wodzami Ziniego bilismy Order jak w morde strzelil, kiedys nawet moim SH wyownowalem Bright Wizarda tego co byl numero uno ale do diabla nie pamietam jak on sie nazywal 🙂