… na podniesienie serwerów. Dziś na serwery idzie GU:62 Freeport Reborn jak i najnowszy dodatek do EQ2: Age of Discovery. No i oczywiście do tego dochodzi zmiana serwerów na tryb Free-To-Play… Jak widać to ważny dzień dla SOE.

Mało kto wie, że dziś także nastąpi zmiana starej, lekko zdezelowanej strony Everquest2.com na zapowiadana od dawna zupełnie nową stonę. Czy będzie nam się podobała i jak będzie działała? No cóż, przekonamy się o tym już za parę godzin, bo obecnie prace trwają 🙂

Zdaje sobie sprawę iż najważniejsze teraz pytanie to: Kiedy wstaną serwery??

Nie tak szybko. Zgodnie z zapowiedzią Isulith na forum EQ2, przewiduje się, że serwery amerykańskie ożyją koło południa ich czasu, co oznacza ok. 21 czasu polskiego. Ale… to serwery amerykańskie. Wczytując sie w komunikat, dostrzeżecie informacje, że serwery międzynarodowe, czyli m.in. Splitpaw będą wyłączone przez dłuższy czas.

Ja osobiście przewiduję, że Splitpaw nie będzie włączony szybciej jak północ naszego czasu, o ile nie dłużej.

No dobra, to wracając do tego co się dziś zmienia oraz do tysiąca pytań jakie miałam przez ostatnie parę dni…

TAK – to już dziś EQ2 przechodzi na Free-To-Play, a to oznacza, że wszyscy co kiedyś grali w EQ2 i płacili subskrybcję, mają swoje konta aktywne na poziomie Silver. Możecie sprawdzić co się zmieniło i zalogować się na swoje stare postacie. To oczywiście jest możliwe tylko pod warunkiem, że postacie te należą do darmowych ras i klas.  Mnóstwo pytań i odpowiedzi dotyczących tego zagadnienia znajdziecie u nas na FORUM.

NIE dodatek Age of Discovery nie posiada żadnych nowych zon i posiadać nie będzie. Dodatek ten to tylko zbiór paru fajnych rzeczy:

  • 20 AA do wydania w istniejących drzewkach, prócz drzewka Heroic.
  • Mercenaries – czyli najemnicy do wynajęcia już od najniższych leveli.
  • nowy Public Quest w Commonlands na levele 15+.
  • Dungeon Maker, czyli instancje tworzone przez graczy, gdzie nagrodą za ukończenie są tokeny, za które możemy kupić parę ciekawych przedmiotów oraz tzw. „szklane bronie„.
  • Tradeskill Aprentice, czyli pomoc dla crafterów przy wynajdywaniu nowych przepisów – dokładny opis wraz ze screenshotami znajdziecie na Forum.
  • Beastlord – nowa klasa w EQ2 – opis klasy wraz ze screenshotami jest już na Forum.
  • Reforging, czyli możliwość zmiany statystyk na naszych przedmiotach oraz dodaniu do naszej broni efektu specjalnego – opis wraz ze screenshotami jest już na Forum.

TAK – podane linki na forum działają, jednakże pod warunkiem, że jest sie zalogowanym. Wizyta jako „gość„, czyli bez zalogowania, pozwala obejrzec tylko 50% forum. Aby móc zobaczyć resztę Forum należy się zalogować. Jeśli kiedyś się resjestrowaliście, ale nie pamietacie hasła to możecie zagadać do mnie w grze lub tez wysłać maila i zmienię Wam hasło.

TAK – będziemy mieć nowe zony w następnych miesiącach, które zaliczane są do dodatku Destiny of Velious, a więc nie trzeba mieć AoD by móc je zwiedzić: Withered Lands, Skyshrine, Cobalt Scar, Siren’s Grotto.

TAK – można chodzić do zon tworzonych przez graczy poprzez Dungeon Maker nawet jak sie nie ma kupionego dodatku Age of Discovery, ale nie będzie można kupić rzeczy za Tokeny DM.

TAKMercenaries zabierają część pieniędzy ze skrzynek, dokładnie tak jak dodatkowy gracz. Jesli myślicie o farmieniu Protectors Realm tylko z pomocą najemnika, to pamietajcie: 50% pieniędzy dostaje najemnik.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vCt4sI-Hcps

To tyle jesli chodzi o dodatek Age of Discovery, a co z GU62, które to jest dostępne dla wszystkich grających w EQ2?

Lucan D’Lere, władca Freeport odzyskał wolność po tym jak został zdradzony i porwany. Po powrocie postanowił odbudować Freeport, tak by miasto to świadczyło o jego wielkości.

  • Freeport ma zupełnie nowy wygląd. Nowe uliczki, brak zonowania, mnóstwo nowych detali.
  • 130 nowych questów zależnych od rasy jak i klasy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=4BLhRwqzYzw

Ważne info dla tych co mieli swoje domy na przedmieściach Freeport (Scale Yard, Temple Street, Big Bend, Longshadow Alley, Stonestair Byway, Beggar’s Court oraz w Blood Haze Inn) – wasz dom znajduje się teraz w Jade Tiger Inn.

Fanów Facebooka i innych portali społecznościowych ucieszy pewnie fakt, iż od teraz będą mogli powiadamiać  przyjaciół o osiągnięciach danej postaci (AA, level, itd) za pomoca EQ 2Share.

Dla tych niemogących doczekać się podniesienia serwerów, proponuję udać się na stronę Massively.com, gdzie umieszczono kilkuminutowy film prezentujący wszystko to, co zobaczymy w Age of Discovery.

 

 

 

 

Poprzedni artykułSzybciej niż zazwyczaj…
Następny artykułSpodziewałam się…
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Prex

Widze ze se dzis podramy serwery ciagle nie dzialajá
pozdrawiam i do zobaczenia w EQ 🙂

Ostupam

W marketplace pojawił się DoV za 1500SC, spora obniżka i kusząca opcja dla nie posiadających dodatku.

Ostupam

DOWNTIME EXTENSION:

We have encountered some unforeseen issues that we want to address before unlocking Accounts and Commerce, to ensure that we provide the best possible experience for all our customers. At this time, we expect Accounts and Commerce to come back online this afternoon. We regret that the unlock on EQII servers will also be delayed to this afternoon.

While we have no solid eta at this time, we will continue to update you as quickly as we can as more info becomes available!

I know, I know… I want to build a dungeon with my reforged Beastlord of Doom too!

oj dziś z tego nic nie będzie 🙂

lamora

Niech ten czas niepewności co do godziny startu umili państwu piosenka 😀

http://www.youtube.com/watch?v=mS5jTh7RkEE

chivas

A ja wlasnie slucham premiery nowej płyty NIGHTWISH, gorąco polecam jak ktoś lubi takie klimaty, płyta bardzo udano, chodz EITHIN TEMPTATION „unforgiving” i tak uwazam za lepsza 🙂 Graaaaacccccc mi sie chce…. no coz po płycie pozostaje film Green Lantern. Pozdrawiam i do zobaczyska