Jedni przychodzą, inni odchodzą…

W tym tygodniu powitaliśmy nowego EQ2 Community Managera – Piestro.

Jak widać na załączonym obrazku, waleczny halfling pełną gębą!

Mam szczerą nadzieję, że nie będzie on taki bezbarwny i bezpłciowy jak poprzedni CM – Amnerys,która to przeszła do Free Realms.

Ma już u mnie plusa, gdyż od momentu gdy oficjalnie ogłoszono, iż został on naszym nowym CM, zaczął od razu brać aktywny udział w temacie, który chyba obecnie najbardziej drażni graczy. Oczywiście chodzi o umowę pomiędzy SOE a PSS1. Na obecna chwilę nic nowego Piestro powtórzył po raz kolejny informacje z FAQ, o tym, że to nadal SOE będzie zarządzać serwerami jak i zawartością (zony, questy) gry. PSS1 będzie tylko odpowiedzialny za marketing gry jak i support w obcych językach (np. niemiecki, francuski), otrzymując za to pieniądze z subskrypcji, które mają gracze europejscy. Na resztę odpowiedzi musimy poczekać, aż wszystko zostanie dograne do końca pomiędzy SOE a PSS1. Osobiście uważam, że nie ma co panikować, gdyz z informacji uzyskanych do tej pory wynika, iż niewiele się dla nas, graczy, zmieni 😉

Owszem najbardziej panikują ci gracze, co grają na serwerach amerykańskich, ale jak to już było potwerdzane wiele razy, ci gracze nadal będą mogli grac na serwerach US. Większy problem maja gracze z US, którzy graja na serwerach europejskich, bo o nich troszkę zapomniano 🙂

Na razie spokojnie czekamy i nie panikujemy. Poza tym ja i tak płaciłam dotychczas za subskrypcję EQ2 poprzez paybycash.com, a zgodnie z informacja uzyskana od CEO PSS1, będziemy mogli płacić korzystając z wielu innych form, między innymi PayPal, rożnego rodzaju pre-paid karty, Global Collect, Paysafecard,  jak i wspomnianej przeze mnie paybycash.com. Tak jak pisaliśmy na forum, system płatności oferowany przez PSS1 wydaje się być bezpieczniejszy od tego co oferuje SOE.

A teraz smutna wiadomość, szczególnie dla tych, którzy uwielbiają crafting w EQ2. W piątek ogłoszono iż Emily „Domino” Taylor  pożegnała się z EQ2 i odeszła z SOE. Domino była najlepszym developerem od tradeskilla jaki miał EQ2. To dzięki niej mamy questy epickie dla crafterów oraz quest heritage. To dzięki niej, crafter nie tylko stoi przy stole i naciska odpowiednie przyciski, ale może zwiedzać Norrath robiąc questy czy też grupowe zony crafterskie. Nie zapomnijmy o sygnaturze na harvest, no i AA dla crafterów.

Dzięki Domino, że uczyniłaś crafting tak wspaniałym przeżyciem. Będzie nam Ciebie brakować…

 

 

 

Poprzedni artykułProSiebenSat1 odpowiada…
Następny artykułMamy nowe informacje…