… to nazwa nowego pomysłu SOE tym razem związanego z Planetside 2.

Alpha Squad to po prostu możliwość zakupu natychmiastowego dostępu do bety Planetside 2. Za 39,99$ dostaniemy tytuł przypisany do konta gracza, rzeczy do wyglądu oraz 4000 SC.

Owszem można się zastanawiać, po co kupować dostęp do Bety za 40$ kiedy gra ta ma być Free-to-Play… Z pewnością jest to niezły interes dla gracza, który i tak kupuje sporo Station Cash do wydania w grach SOE, gdyż przy zakupie tego specjalnego pakietu dostajemy 4000SC, czyli dokładnie tyle ile byśmy dostali zakupując sam Station Cash za 40$ (bez promocji oczywiście).

Osobiście w strzelankach nie gustuję. Nie znam się na typach broni, sprzęcie, czołgach, samolotach, itd, ale muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie oglądało mi się poniższe filmiki z bety Planetside 2.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GmGtzPZ0Zqs

httpv://www.youtube.com/watch?v=wcfOW3tcZjI

Zważywszy na to, że jest to całkowicie otwarty świat z trzema frakcjami, które ciągle ze sobą walczą o kontrolę nas zasobami, budynkami, a do tego można latać, jeździć, strzelać, zabijać przeciwników i należy współpracować z innymi graczami aby osiągnąć upragnione cele, to mogę sobie wyobrazić, że gra ta z pewnością odniesie spory sukces. Nie sądzę, żebym ja się skusiła, chociaż nigdy nic nie wiadomo, ale muszę powiedzieć że z przyjemnością przeczytałam ten rewelacyjny poradnik o Planetside 2 (chociaż chyba nigdy nie zrozumiem różnicy w tych wszystkich broniach, amunicjach, itd 😀 )

Już w tej chwili na forum Planetside 2 można zobaczyć gildii (armii?) rekrutuje potencjalnych graczy, a jest to nadal Beta i dokładnie nie wiadomo kiedy konkretnie gra zostanie udostępniona pozostałym graczom.