Od momentu ogłoszenia zakupu SOE przez Columbus Nova, nie cichna kontrowersje związane z tą firmą i jej przynależnością do rosyjskiej grupy Renova.

Aby uspokoić nastroje, PromptCritical, który prawdopodobnie stanie się „nowym Higbym” dla społeczności PlanetSide 2, postanowił wyjaśnić kilka rzeczy dotyczących Columbus Nova i DayBreak games:

Chciałem wyjaśnić kilka poważniejszych pogłosek, o których czytałem w ciągu ostatnich kilku dni:

  • Columbus Nova jest firma Amerykańską w której pracują jedynie osoby zamieszkujące USA. Kapitał przeznaczony na zakup SOE został wygenerowany z inwestycji w kapitał USA.
  • Ani Columbus Nova, ani DayBreak Games nie będą objęte jakimikolwiek sankcjami nałożonymi na Rosję przez rząd USA.
  • My (DayBrak Games )byliśmy odpowiedzialni za wielkość oraz zakres zwolnień.
  • Nikt z Columbus Nova nie zajmuje się tworzeniem gier. DayBreak tworzy gry.
  • Zaangażowanie Columbus Nova w proces tworzenia gry może być podsumowane słowami: „Dajcie nam dobry zwrot z inwestycji”.
  • Ekipa PlanetSide 2 jest teraz mniej więcej tej samej wielkości co ekipa H1Z1, która to zrobiła niesamowite rzeczy w bardzo krótkim czasie. Oczekujcie tego samego po nas.

No i… czujecie się uspokojeni?

7 KOMENTARZE

  1. Spokojni? Napisał co miał napisać i tyle bo co innego miał zrobić, zwykłe gadanie i tyle ,u mnie to nic nie zmieniło , dopiero za 2 miesiące będzie można powiedzieć czy sprzedaż SOE wyjdzie na plus czy minus, oczywiście dla graczy

  2. Matkoooo… Zostawilem was na tydzien i juz zescie planetside 2 sprzedali, Highby wypierdzielili. To ostatnie to akurat moze wyjsc na dobre, bo chyba jemu zawdzieczamy nerf wszystkiego co bylo fajne w Vanu.

Comments are closed.