…to nazwa najnowszego 9-go już dodatku do EQ2, który to zobaczymy w listopadzie.

Już od jakiegoś czasu spodziewaliśmy się oficjalnych informacji na temat nadchodzącego dodatku, więc list producenta EQ2 „Windstalker nie był aż tak wielkim zaskoczeniem. Również miejsce, gdzie zaprowadzi nas dodatek nie będzie zaskoczeniem, gdyż gracze prawidłowo zgadli, że przedmioty Ethereal prowadzą nas do…

… do wymiaru Ethernere, czyli wymiaru, gdzie udają się dusze po śmierci.

No dobra, na początku w kilku słowach co nas czeka w listopadzie, a potem to rozwinę:

  • 2 nowe zony otwarte,
  • 9 nowych instancji grupowych,
  • level 95 adventure i craft,
  • level gildii 95,
  • rajdy,
  • nowe questy,
  • Avatary,
  • nowe drzewka prestige,
  • organiczne adornmenty,

A teraz parę słów o co będzie chodzić w tymże dodatku. Otóż, coś niedobrego dzieje się w Norrath. Ludzie gwałtownie umierają, a ich dusze natychmiast znikają. Wszystkie znaki wskazuja na to, że w planie Etherenere, krainie umarłych duszy, źle się dzieje i zaczyna on powoli przenikać do Norrath. Naszym zadaniem jest udanie się do tegoż planu i uratowanie zarówno świata umarłych, jak i żywych, czyli Norrath.

Aby tego dokonać udamy się do dwóch nowych zon otwartych: The Eidolon Jungle oraz Obol Plains, zainspirowanych starymi zonami Feerrott oraz Loping Plains, w których to panuje wielki chaos. W tychże zonach znajdziemy również 9 nowych instancji grupowych, gdzie spotkamy wiele nowych mobów, jakich nie widzieliśmy do tej pory w EQ2.

Z zapowiedzi wygląda, iż osoba posiadająca tenże dodatek, będzie mogła używać wszystkich przedmiotów z questów, nawet jeśli gra na koncie F2P, a przedmioty będą legendary czy też fabled. Każdy gracz będzie mógł sprawdzić jak kończy się ta historia, a gildie rajdujące będą mieć dodatków dostęp do specjalnych eventów. Zakończenie questów (signature?) będzie nam otwierać drogę do nowych korzyści dostępnych dla naszej postaci.

Level Adventure oraz Tradeskill wzrośnie do 95, tak samo jak i level gildii. Do tego zobaczymy nowe drzewka Prestige, zarówno dla klas adventure jak i dla crafterów.

Zupełnie nową koncepcją będą Adornmenty Organiczne, które to będą zbierać doświadczenie wraz z nami i w miarę upływu czasu stawać się będą coraz mocniejsze.

W tym samym czasie co dodatek, gracze F2P również zobaczą dodatkowe darmowe rzeczy, a do tego powrócą Avatary (!!!), które jednakże nie są takimi jakie je pamiętamy z wcześniejszych dodatków…

A w trakcie oczekiwania na dodatek do EQ2: Chains of Eternity, zobaczymy dodatkowe eventy i nowe zony z nimi związane. Pierwsza część zobaczymy we wrześniu, czyli Sleeper’s Tomb, natomiast drugą część eventa, zobaczymy w październiku. Wychodzi na to, że co miesiąc będziemy mieć nowe zony 🙂

Poprzedni artykułCoś się zbliża…
Następny artykułSOE Player Studio…