W trakcie SOE Live dowiedzieliśmy się o nowym przedmiocie, który pojawi się w Everquest 2 oraz innych grach SOE. Krono, bo o nim mowa, doda do naszego konta 30 dni premium membership dla gry w której go użyjemy. Jeśli mamy konto Station Access, to te 30 dni zostaną dodane do wszystkich gier SOE.

Już od dziś Krono można zakupić za 17,99$ i sprzedać oficjalnie w grze za platyny.  Krono nie będzie można zakupić za Station Cash. Owszem w MarketPlace znajdziemy Krono, ale próba zakupu przeniesie nas do sklepu na stronie Everquest 2.

Niestety, ale Krono będzie widoczne także w inny sposób, który nie podoba się mi, jak i innym graczom. Otóż Krono dodane zostało także do naszego okna postaci. Miejmy nadzieję, że różne UI zmniejsza trochę widoczność interfejsu Krono, bo w obecnej chwili nasze okno postaci w Default UI wygląda tak:

Krono, jest przedmiotem dostępnym w grze, który możemy dowolnie sprzedawać, wymieniać czy też wysyłać mailem.Użycie Krono jest proste, dokładnie takie same jakbyśmy używali potiona.

Krono nie ma okresu ważności, a więc możemy go kupić, włożyć do banku i poczekać na dogodny czas by go użyć.

Niestety, ale Krono przypisany jest do danej gry… Jeśli osoba kupująca Krono poprzez stronę SOE, wybierze Everquest 2 jako grę, gdzie chce mieć ten przedmiot, to Krono zostaje już w tej grze, póki nie zostanie użyte…

A co Wy myślicie o Krono? Będziecie wydawać na nie Wasze platyny?

8 KOMENTARZE

 1. Pierdoły i jeszcze raz pierdoły! Nabijanie kasy dla SOE. Bogate dupki pokupują te pierdoły, sprzedają a za to kupią sprzęt, itemy etc nie potrafiąc nawet grać klasą jaką maja! Do bani……. oczywiście to moja opinia.

 2. Przynajmniej na Krono SOE nie straci tak jak traciło na SC subskrypcjach. Tutaj ktoś autentycznie musi kupić Krono i do tego nie podlega ono żadnym promocjom, jak to było w przypadku SC, że jak się udało to za 15$ można było kupic abonamnt na 3 mc. Oczywiście o ile ktoś kupował kartę SC za pieniądze a nie za platyny 😉

 3. SC też raczej ktoś kupował, te darmowe to był margines, poza kilkoma sezonowymi exploitami, które i tak nie pozwalały kupować abonamentu, czy dodatków, bo dawały za mało SC. Tłumaczenia, że SOE na tym traciło są durne. SOE robiło ogromną kasę na tym szale kupowania SC na zapas, a jak się rynek nasycił i zauważyli spadki to zwyczajnie zdewaluowali SC, pozwalając kupować za nie jedynie kosmetyczne rzeczy. W tym okresie SOE się chwaliło jak to F2P pozwoliło wycisnąć 300% czy tam 500% więcej kasy z trupa, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Tutaj naprawdę nie ma znaczenia, że jakaś część graczy ma abonament na lata, bo SOE doskonale sobie zdaje sprawę, że z każdym rokiem tracą graczy i sprzedając im na zapas i tak są do przodu. Pomijam już fakt, że SC raz sprzedane jest sprzedane i niekoniecznie musi być w ogóle wydane. Chyba nie jestem jedynym, który w ten sposób ma tysiące SC, których nie ma na co wydać. Ktoś za to SC zapłacił i nie ma znaczenia, że SC nabywałem na za platynę, SOE jest do przodu.

  Tak, więc naprawdę nie widzę jak SOE na tym „straciło”. Jest to oczywisty PRowy kit dla fanów, którzy mają to łyknąć i zapłacić raz jeszcze. To, że graczom wydawało się, że będą mieli dzięki promocjom SC, za pół darmo, dodatki do końca istnienia gry, było specjalnie stworzoną, czasowo, iluzją. Każdy kto nawet niekoniecznie pracował w typowym korpo (nie mówię już o tych co w takich pracowali) wie, że wykazywanie krótkoterminowych zysków i wymyślanie zaraz nowego sposobu wyciągania kasy to podstawa działania takich tworów.

 4. Wiesz co, ja wiem ze EQ2 ma 8 lat ale wg mnie do trupa mu daleko 😉

  Poza tym, nie sadze aby w planach SOE było dawanie ludziom możliwości zakupu rocznego abonamentu za 30 $ tak jak to mieliśmy. Przepraszam najmocniej, ale jak dla mnie był to ewidentny błąd w przekazie informacji w SOE. Wytłumacz mi, jak SOE na tym zyskało, że ludzie pokupowali abonament na parę lat do przodu za naprawdę małe pieniądze, zważywszy na to, że jak na razie ta gra jest i bedzie na rynku jeszcze parę lat?
  No chyba, że SOE ma tajny plan wydania dodatku i zamknięcie serwerów chwile później 😉
  Owszem, SOE jest jakie jest, i popełnia wiele błedów. Abonament za SC był jak dla mnie karygodnym błędem w wykonaniu SOE. Myślę, że nie wzięli pod uwagę tego jak wiele osób będzie z tej opcji korzystać, a później było już „po ptokach”…

Comments are closed.