W trakcie SOE Live dowiedzieliśmy się o nowym przedmiocie, który pojawi się w Everquest 2 oraz innych grach SOE. Krono, bo o nim mowa, doda do naszego konta 30 dni premium membership dla gry w której go użyjemy. Jeśli mamy konto Station Access, to te 30 dni zostaną dodane do wszystkich gier SOE.

Już od dziś Krono można zakupić za 17,99$ i sprzedać oficjalnie w grze za platyny.  Krono nie będzie można zakupić za Station Cash. Owszem w MarketPlace znajdziemy Krono, ale próba zakupu przeniesie nas do sklepu na stronie Everquest 2.

Niestety, ale Krono będzie widoczne także w inny sposób, który nie podoba się mi, jak i innym graczom. Otóż Krono dodane zostało także do naszego okna postaci. Miejmy nadzieję, że różne UI zmniejsza trochę widoczność interfejsu Krono, bo w obecnej chwili nasze okno postaci w Default UI wygląda tak:

Krono, jest przedmiotem dostępnym w grze, który możemy dowolnie sprzedawać, wymieniać czy też wysyłać mailem.Użycie Krono jest proste, dokładnie takie same jakbyśmy używali potiona.

Krono nie ma okresu ważności, a więc możemy go kupić, włożyć do banku i poczekać na dogodny czas by go użyć.

Niestety, ale Krono przypisany jest do danej gry… Jeśli osoba kupująca Krono poprzez stronę SOE, wybierze Everquest 2 jako grę, gdzie chce mieć ten przedmiot, to Krono zostaje już w tej grze, póki nie zostanie użyte…

A co Wy myślicie o Krono? Będziecie wydawać na nie Wasze platyny?

Poprzedni artykułA nagrodą jest… Double XP weekend!
Następny artykułKrono z małymi problemami…
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Twardy

Będe kupował za platyny-już nawet są u broka po 1300-ale myślę że cena spadnie.

chivas

Pierdoły i jeszcze raz pierdoły! Nabijanie kasy dla SOE. Bogate dupki pokupują te pierdoły, sprzedają a za to kupią sprzęt, itemy etc nie potrafiąc nawet grać klasą jaką maja! Do bani……. oczywiście to moja opinia.

Kulavvy (Nagafen)

Bo ja wiem czy to nabijanie kasy SOE…
Dla mnie to raczej koniec płacenia za EQ.

warius

kupie krono za 10 platyn 😛

Rach

SC też raczej ktoś kupował, te darmowe to był margines, poza kilkoma sezonowymi exploitami, które i tak nie pozwalały kupować abonamentu, czy dodatków, bo dawały za mało SC. Tłumaczenia, że SOE na tym traciło są durne. SOE robiło ogromną kasę na tym szale kupowania SC na zapas, a jak się rynek nasycił i zauważyli spadki to zwyczajnie zdewaluowali SC, pozwalając kupować za nie jedynie kosmetyczne rzeczy. W tym okresie SOE się chwaliło jak to F2P pozwoliło wycisnąć 300% czy tam 500% więcej kasy z trupa, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Tutaj naprawdę nie ma znaczenia, że jakaś część graczy ma abonament na lata, bo SOE doskonale sobie zdaje sprawę, że z każdym rokiem tracą graczy i sprzedając im na zapas i tak są do przodu. Pomijam już fakt, że SC raz sprzedane jest sprzedane i niekoniecznie musi być w ogóle wydane. Chyba nie jestem jedynym, który w ten sposób ma tysiące SC, których nie ma na co wydać. Ktoś za to SC zapłacił i nie ma znaczenia, że SC nabywałem na za platynę, SOE jest do przodu.

Tak, więc naprawdę nie widzę jak SOE na tym „straciło”. Jest to oczywisty PRowy kit dla fanów, którzy mają to łyknąć i zapłacić raz jeszcze. To, że graczom wydawało się, że będą mieli dzięki promocjom SC, za pół darmo, dodatki do końca istnienia gry, było specjalnie stworzoną, czasowo, iluzją. Każdy kto nawet niekoniecznie pracował w typowym korpo (nie mówię już o tych co w takich pracowali) wie, że wykazywanie krótkoterminowych zysków i wymyślanie zaraz nowego sposobu wyciągania kasy to podstawa działania takich tworów.