Ledwie Krono pojawiło się w grze a już spowodowało mnóstwo problemów.

Próba kupienia Krono od brokera kończyła się często niepowodzeniem, a do tego Krono pojawiało się w grze z opóźnieniem, o ile w ogóle się pojawiło.

Okazuje się, że aby móc je zobaczyć, o ile udało nam się je już kupić, należy zalogować się  na nasze konto korzystając z Default UI. Zarówno ProfitUI jak i DrumsUI, nie zostały jeszcze zaktualizowane i wydaje mi się, że aktualizacja tychże UI zajmie parę dni. Zgodnie z tym co piszą ludzie na forum eq2interface interfejs z Krono zmienia kilka plików, a nie tylko okno postaci, więc troszkę to potrwa zanim pliki te zostaną pozmieniane. Miejmy nadzieję, że interfejs z Krono w tych UI nie będzie znajdował się w tak widocznym miejscu jak w Dafeult UI.

Jeśli jesteście aż tak nietechniczni jak ja, to możecie skorzystać z małego ułatwienia jakie zrobił mi Pikiel w moim pliku eq2.ini. Otóż mam dwie linie z UI – jedna dla DrumsUI, a druga dla Defult. Przed jedną z linii stawiam # i to UI nie zostanie użyte w momencie logowania do gry. Na screenshocie poniżej widać wyłączone DrumsUI, po to bym mogła się zalogować do gry na chwilę z Defualt UI i sprawdzić Krono na moim koncie.

Powrót to DrumsUI, to po prostu wyłączenie gry, zmiana w pliku .ini przez postawienie # przed linia z DefultUI i już gotowe 🙂

Jeśli natomiast używacie Defult UI i wkurza Was ten wielki, brzydki interfejs Krono w oknie postaci, to gracze na forum EQ2 radzą zrobic modyfikacje w pliku eq2ui_mainhud_personal.xml poprzez wykasowanie linii od 48 do 61.

Jeszcze jedna rzecz, która nie do końca mi się podoba. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami zapowiadającymi Krono, miał to być zwykły przedmiot, którym możemy handlować w grze. Owszem możemy, ale niestety jedyne miejsca gdzie możemy go przechowywać to interfejs Krono i broker. Próba przeniesienia Krono do torby kończy się komunikatem o błędzie…

Osobiście tego nie próbowałam, ale zgodnie z tym co piszą gracze na forum, interfejs Krono jest widoczny na wszystkich naszych postaciach bez względu na serwer. Jak tylko w moim oknie Krono pojawi się ten mój zaginiony przedmiot, to z pewnością zaloguję się na Nagafena by móc to potwierdzić. No chyba, że ktoś kto ma już Krono na stanie mógłby zalogować się na inny serwer i potwierdzić? Byłabym bardzo wdzięczna…

Jeśli okazałoby się to prawdą, to w tym momencie okaże się, że Krono można będzie handlować na rożnych serwerach, na przykład zakupić na Nagafen i sprzedać za platyny na Splitpaw.

A jak kształtują się obecnie ceny Krono na Waszych serwerach? Po wczorajszych początkowych cenach w granicach 1000-1500pp za Krono w tej chwili (ranek) wygląda to tak na Splitpaw:

Jeśli chodzi o sam pomysł Krono, mi osobiście on się bardzo podoba. Oznacza to, że w tym momencie gra Everquest 2 stała się całkowicie Free-to-Play, bo można za Gold Membership płacić używając platyn.

Owszem, osoby mające konto Free-to-Play maja ograniczony dostęp do gotówki, ale od czego ma się przyjaciół w grze 🙂

Gildia Pospolite Ruszenie jest już przygotowana na wypadek, gdyby ktoś ze starych graczy chciał powrócić do gry. Jeśli chcielibyście wymienić swoje platyny, które to zalegają w banku i do których chwilowo nie macie dostępu ze względu na ograniczenia konta Silver, to wystarczy się do nas zgłosić. Dostaniecie od nas Krono, a parę minut później, po aktywacji konta Gold, oddacie nam platyny.

Jeśli cena Krono utrzyma się na poziomie 600pp, to oznacza to jakieś 5 wizyt w Protectors Realm, a jest to zona, którą spokojnie można solować na levelu 90. Jeśli nie chcecie, albo nie jesteście w stanie solować PR, to jest wiele innych sposobów na zdobycie 600pp na miesiąc.

No więc, co myślicie o Krono? Czy według Was jest to szansa na powrót starych graczy, którzy chcieliby spróbować jeszcze raz Everquest 2, a przy tym nie płacić za grę używając karty kredytowej?

Więcej informacji na temat Krono znajdziecie na Forum Babagra.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554