Ledwie Krono pojawiło się w grze a już spowodowało mnóstwo problemów.

Próba kupienia Krono od brokera kończyła się często niepowodzeniem, a do tego Krono pojawiało się w grze z opóźnieniem, o ile w ogóle się pojawiło.

Okazuje się, że aby móc je zobaczyć, o ile udało nam się je już kupić, należy zalogować się  na nasze konto korzystając z Default UI. Zarówno ProfitUI jak i DrumsUI, nie zostały jeszcze zaktualizowane i wydaje mi się, że aktualizacja tychże UI zajmie parę dni. Zgodnie z tym co piszą ludzie na forum eq2interface interfejs z Krono zmienia kilka plików, a nie tylko okno postaci, więc troszkę to potrwa zanim pliki te zostaną pozmieniane. Miejmy nadzieję, że interfejs z Krono w tych UI nie będzie znajdował się w tak widocznym miejscu jak w Dafeult UI.

Jeśli jesteście aż tak nietechniczni jak ja, to możecie skorzystać z małego ułatwienia jakie zrobił mi Pikiel w moim pliku eq2.ini. Otóż mam dwie linie z UI – jedna dla DrumsUI, a druga dla Defult. Przed jedną z linii stawiam # i to UI nie zostanie użyte w momencie logowania do gry. Na screenshocie poniżej widać wyłączone DrumsUI, po to bym mogła się zalogować do gry na chwilę z Defualt UI i sprawdzić Krono na moim koncie.

Powrót to DrumsUI, to po prostu wyłączenie gry, zmiana w pliku .ini przez postawienie # przed linia z DefultUI i już gotowe 🙂

Jeśli natomiast używacie Defult UI i wkurza Was ten wielki, brzydki interfejs Krono w oknie postaci, to gracze na forum EQ2 radzą zrobic modyfikacje w pliku eq2ui_mainhud_personal.xml poprzez wykasowanie linii od 48 do 61.

Jeszcze jedna rzecz, która nie do końca mi się podoba. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami zapowiadającymi Krono, miał to być zwykły przedmiot, którym możemy handlować w grze. Owszem możemy, ale niestety jedyne miejsca gdzie możemy go przechowywać to interfejs Krono i broker. Próba przeniesienia Krono do torby kończy się komunikatem o błędzie…

Osobiście tego nie próbowałam, ale zgodnie z tym co piszą gracze na forum, interfejs Krono jest widoczny na wszystkich naszych postaciach bez względu na serwer. Jak tylko w moim oknie Krono pojawi się ten mój zaginiony przedmiot, to z pewnością zaloguję się na Nagafena by móc to potwierdzić. No chyba, że ktoś kto ma już Krono na stanie mógłby zalogować się na inny serwer i potwierdzić? Byłabym bardzo wdzięczna…

Jeśli okazałoby się to prawdą, to w tym momencie okaże się, że Krono można będzie handlować na rożnych serwerach, na przykład zakupić na Nagafen i sprzedać za platyny na Splitpaw.

A jak kształtują się obecnie ceny Krono na Waszych serwerach? Po wczorajszych początkowych cenach w granicach 1000-1500pp za Krono w tej chwili (ranek) wygląda to tak na Splitpaw:

Jeśli chodzi o sam pomysł Krono, mi osobiście on się bardzo podoba. Oznacza to, że w tym momencie gra Everquest 2 stała się całkowicie Free-to-Play, bo można za Gold Membership płacić używając platyn.

Owszem, osoby mające konto Free-to-Play maja ograniczony dostęp do gotówki, ale od czego ma się przyjaciół w grze 🙂

Gildia Pospolite Ruszenie jest już przygotowana na wypadek, gdyby ktoś ze starych graczy chciał powrócić do gry. Jeśli chcielibyście wymienić swoje platyny, które to zalegają w banku i do których chwilowo nie macie dostępu ze względu na ograniczenia konta Silver, to wystarczy się do nas zgłosić. Dostaniecie od nas Krono, a parę minut później, po aktywacji konta Gold, oddacie nam platyny.

Jeśli cena Krono utrzyma się na poziomie 600pp, to oznacza to jakieś 5 wizyt w Protectors Realm, a jest to zona, którą spokojnie można solować na levelu 90. Jeśli nie chcecie, albo nie jesteście w stanie solować PR, to jest wiele innych sposobów na zdobycie 600pp na miesiąc.

No więc, co myślicie o Krono? Czy według Was jest to szansa na powrót starych graczy, którzy chcieliby spróbować jeszcze raz Everquest 2, a przy tym nie płacić za grę używając karty kredytowej?

Więcej informacji na temat Krono znajdziecie na Forum Babagra.

Poprzedni artykułKrono już dostępne w EQ2
Następny artykułKolejny Double XP Weekend w EQ2 (2-4.11)
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kethtae (Aska:)

Jej troche mnie nie bylo a tu takie zmiany 😀 wlasnie zaciagam aktualizacje 2gb..(troche sie nazbieralo) i jeszcze dzisiaj mam nadzieje ze wroce do gry:) pozdrowionka dla wszystkich kochani :*

Kethtae (Aska:)
warius

600pp za krono…… Nagafen 120pp 😉

warius

i co zrobie z platynami na splitsplaw?

Kulavvy (Nagafen)

Na Nagafenie jest kilka szt. po 120p, ale nie da sie ich kupic (pisze ze sa niedostepne).
Pozostale oferty to okolo 1000 plat.

Pysio

Jeżeli starzy gracze mają dodatki i/lub zamierzają kupić najnowszy to jest szansa że wrócą bo 500-600p nie problem nafarmić.

Natomiast jeżeli nie mają dodatków …
SOE życzy sobie za nie tyle jak by to była nowa gra i to w wersji kolekcjonerskiej 😛 Trochę za dużo, mało kto zdecyduje się na taki wydatek. Będzie tak jak dawniej dodatki kupią tylko ci którym gra się spodoba, reszta wyda kasę na nowości 😛

Granie bez dodatków z kontem gold … spróbujcie tak zagrać, zobaczycie że to nie ma zbytnio większego sensu.

warius

Tylko, że historia z dodatkami powtarza się co roku, wydaj 40-50$ aby pograć, za tę cenę można mieć nowe mmo i też w nim się pobawić przez jakiś czas, a przynajmniej jest to za każdym razem coś nowego pod względem graficznym, grywalnym itp. Chyba o to głównie chodzi Pysiowi. Z taką polityką cenową SOE jest w stanie utrzymać przy sobie ludzi dla których eq2 to styl życia 😉 reszta bawi się nowszymi tytułami, bo nie każdy lubi wydawać pieniądze, na odgrzewany kotlet podany w odświeżonej odsłonie po raz n-ty.

Homer

Ceny 'Krono’ dzisiaj:
Splitpaw ~600 platyn
Nagafen ~660 platyn (oweszem sa i zbuggowane za 120 platyn ale nie da sie ich kupic nastepny jest za 660)
Freeport ~825 platyn