Panel na temat PlayerStudio właśnie się rozpoczął. Pisałam o tym najnowszym pomyśle SOE juz parę razy. Pomysł naprawdę świetny, szczególnie dla ludzi utalentowanych, którzy chcieliby zarobić parę dodatkowych pieniędzy.

Gry dla których będzie można tworzyć przedmioty i zarabiać na tym to:

  • Everquest 2
  • Everquest
  • Free Realms – za jakiś czas
  • Vanguard: Saga of Heroes – parę miesięcy
  • oraz Planetside 2

Pliki na podstawie, których można stworzyć przedmioty znajdują się na oficjalnych stronach gier.

Jak do tej pory panel nie rożni się od webcastu, który odbył się parę tygodni temu.

Jeśli chodzi o ceny przedmiotów, na obecna chwile nie jest to uzgodnione. Przedmioty będą do kupienia na MarketPlace, w zupełnie nowej zakładce przeznaczonej specjalnie na ten rodzaj przedmiotów.

Zaraz po panelu odbędzie się pokaz jak konkretnie działa Player Studio, w jaki sposób rozpocząć tworzenie przedmiotów i jak je dostarczyć do SOE.

Jeśli uznamy, że nasz przedmiot odpowiada także innej grze, można go przesłać jeszcze raz dla innej gry, na przykład płaszcz dla Everquest 2 będzie mógł być przesłany dla Vanguarda, tylko z odpowiednio zmienioną nazwą ze względu na Lore.

Dodatkowe informacje ujawnione na innych panelach.

Na forum Everquest i Everquest 2 możemy zobaczyć pierwsze przedmioty prezentowane przez graczy.

Ujawniono także kolejne rzeczy, które będzie można przesłać. Włosy, a konkretnie fryzury. W tej chwili mamy ograniczona ilość fryzur w grze, a dzięki temu będzie ich coraz więcej. Oczywiście dostępne poprzez MarketPlace.

I coś co zainteresuje dekoratorów, chociaż nie bardzo mogę zrozumieć jak to się ma do Player Studio. Gracz, będzie mógł tworzyć tzw. House Deed, czyli udekorować dom, po czym spakować go i sprzedać innemu graczowi. Cały dom, łącznie z meblami. Naprawdę kapitalny pomysł zważywszy na to, że sporo ludzi w EQ i EQ2 bawi się w dekorowanie. Ale nadal nie mogę sobie wyobrazić jak to dokładnie będzie wyglądać…

Poprzedni artykułSOE Live: Wiadomości o Planetside 2
Następny artykułSOE Live: EQ2U