… odbyła się premiera Planetside 2. Aż się sama zdziwiłam, że poszło tak ładnie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Fb90FBLfPBA

Oczywiście problemy były, ale nie aż takie, żeby odbiły się gdzieś głośnym echem.

Jednym z problemów dotyczył graczy europejskich, którzy próbowali się logować do gry poprzez amerykańskiego Launchera, podczas gdy nie posiadali konta SOE. Jak się okazuje, sporo graczy z Europy nie zdawała sobie sprawy z tego, że za PS2 w Europie odpowiada firma ProSieben a nie SOE. Zastanawiam się jak wiele kont zostały stworzonych we wtorek za pomocą proxy i czy rzeczywiście „upiecze” się tym graczom i nie będą musieli przenieść się do ProSieben. Pożyjemy, zobaczymy…

Kolejnym problem związany był z Launcherem europejskim. Wielu osobom, nawet na nowo zarejestrowanych kontach odmawiał on współpracy. Okazało się, że wina leżała po stronie SOE, a problem został już rozwiązany. Jeśli nadal jednakże macie problemy, to zgodnie z informacją Rwyna, community managera ProSieben, warto wykasować wszelkie pliki związane z Planetside 2 i zainstalować wersję europejska od nowa.

Również gracze europejscy chcący korzystać z konta Steam, mieli mnóstwo problemów ale i one zostały rozwiązane i gracze ci mogą zarejestrować konta US, po to aby móc korzystać z tego serwisu.

Kolejną sprawą była ilość serwerów. Zapełniły się one tak szybko, że byłam w szoku. Ale SOE stanęło na wysokości zadania i zaczęło uruchamiać kolejne. Na tą chwilę mamy 7 amerykańskich, 6 europejskich i jeden australijski.

Briggs, czyli serwer australijski nie do końca działa tak jak powinien, gdyż to jest pierwszy raz gdy SOE korzysta z serwera usytuowanego w Australii. W każdym bądź razie prace trwają i zgodnie z ostatnim komunikatem SOE zakończyło swoja część i czeka teraz na zakończenie prac po stronie dostawcy usługi w Australii.

Nie tylko Briggs miał problemy. Na serwerze europejskim Miller, lagi były tak potworne, że po 10 minutach zmuszona byłam się wylogować, gdyż naprawdę nie wiedziałam kto do mnie strzela i co się dzieje. Okazało się, że nie tylko ja miałam takie lagi, ale cały serwer. Wina leżała po stronie SOE (zła konfiguracja systemowa) i problem podobno jest już rozwiązany.

Muszę powiedzieć, że SOE stanęło na wysokości zadania i naprawdę szybko rozwiązywało wszelkie problemy. Do tego Support działa równie szybko i publikuje pradniki na bieżąco, na przykład:

No dobrze, jak już tak chwilę SOE, to i pochwalę troszkę ProSieben. Oto pierwsza reklamówka telewizyjna gry SOE, szkoda tylko że po niemiecku. Myślałam, że nie dożyję dnia kiedy zobaczę reklamę telewizyjną jakiejś gry SOE, a tu proszę… Mam nadzieję, że zobaczymy także reklamy innych gier.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xserpkaM5d8

Poprzedni artykuł[PS2] Poradnik dla początkujących w Planetside 2
Następny artykułCiche dni w EQ2