Aż sama się dziwię, że tak jakoś cicho na forum EQ2. Może z racji tego, że nowe, to ludzie jeszcze nie przyzwyczajeni i mało skarg? Leniwa atmosfera zawitała nawet na Splitpaw, bo zamiast bić moby w zonie grupowej, postanowiliśmy sobie po odpoczywać…

No dobra… aż tak spokojnie to nie jest. Od momentu dodatku mieliśmy parę zmian, a jeszcze kilka zmian nas czeka w przyszłym tygodniu.

Jedną z najważniejszych zmian ostatnich dni to brak limitu platyn dla posiadaczy kont brązowych i srebrnych, przez co są oni w stanie bez problemu kupić Krono u brokera aby ewentualnie opłacić swoje konto. Prócz tej dobrej zmiany, która uszczęśliwiła mnóstwo graczy, a jednocześnie ułatwiła powrót starym graczom, było parę „ninja” zmian, o których się nie mówiło na głos 🙂

Ta „ninja” zmiana związana z różnego rodzaju przedmiotami Fabled i Legendary, które do niedawna mogły być używane przez osoby grające na darmowych kontach. Otóż od dodatku 13 listopada, czyli wejścia w życie dodatku CoE, konta F2P nie mogą używać między innymi następujących przedmiotów:

  • mounty
  • jedzenie i picie

Tak, tak, skończyło się zbieranie różnego rodzaju śrubek czy też innych tokenów na eventowego Fabledowego mounta, teraz trzeba go odblokować za pomocą unlockera.

Mounty kupione z Marketplace oraz z /claim powinny mieć status „unlocked„, a części z nich zmieniono tag na „Treasured„, tak by gracze F2P mogli z nich korzystać.

Niestety, ale zmiana ta ujawniła kilka przedmiotów czy tez spelli, które nie mogą być używane przez graczy na darmowych kontach. Należą do nich na przykład:

  • Call of Veteran
  • przedmiot Crystalized Essence, który dostajemy ze spella defilera „Crystalize Soul”

Ale nie martwcie się. Przedmioty te, jak i parę mountów o których zapomniano, będą zmienione w przyszłym tygodniu na „Treasured„.

Prawda, że fajne te zony Wurmbone? Ta ręka z tym palcem szczególnie mnie bawi 🙂

Poprzedni artykułBez większych problemów…
Następny artykuł„Czarny piątek” w grach SOE