… Planetside 2, widzę na różnych polskich stronach wiele sprzecznych informacji dotyczących typów Launcherów do gry jak i samego ProSiebenSat Games. Mam nadzieję, iż poniższe informacje rozwieją co niektóre wątpliwości.

Otóż są dwie główne strony oraz firmy operujące Planetside 2: strona SOE (amerykańska) oraz strona ProSiebenSat Games, czyli europejska. Związane jest to z faktem, iż z początkiem tego roku SOE podpisało umowę partnerską z ProSieben na dystrybucję wszystkich tytułów SOE w Europie.

Jak to konkretnie ma funkcjonować? Otóż, wszyscy gracze z Europy, którzy mają już założone konta SOE, bo na przykład grali w betę Planetside 2 lub też jakiekolwiek inne gry SOE, mogą korzystać z amerykańskiego Launchera używając właśnie tego konta. Mogą, ale oczywiście nie muszą. Osoby te bowiem są w komfortowej sytuacji, bowiem mogą wybrać z którego serwisu chcą korzystać.

Od wczoraj, od momentu premiery Planetside 2, gracze z Europy chcący grać w Planetside 2, a nie posiadający konta SOE, MUSZĄ używać launchera ProSieben. Gracze ci nie maja wyboru, no chyba że zmienia swoje IP na amerykańskie za pomocą proxy. (Można spróbować założyć konto US za pomoca zmiany naszego IP na amerykańskie, ale wydaje mi się, że to małe oszustwo może na długo nie pomóc. Jak tylko SOE i ProSieben uporaja się z największymi problemami, z pewnością będą sprawdzać skąd loguja się dane konta i kiedy zostały załozone. A tylko europejskie konta założone przed 20 listopada mogą korzystać z amerykańskiego Launchera)

Sprawa umowy SOE i ProSieben ciągnęła się przez wiele miesięcy i 20 listopad był datą graniczną, kiedy gracze z Europy mogli jeszcze założyć konto SOE. W tej chwili jest to niemożliwe, a nawet jeśli uda się komuś takowe założyć, to w momencie zmiany operatora danej gry takie konto będzie musiało być połączone z kontem ProSieben.

Więc tak jak pisałam, tylko ci co maja już konta SOE są w komfortowej sytuacji, bo mogą wybrać, czy chcą logować się do gry poprzez Launchera SOE czy też Prosieben.

Można powiedzieć, iż w pewnym sensie regiony w grach SOE zostały zablokowane. Piszę „w pewnym sensie„, bo tak naprawdę dotyczy to tylko momentu zalogowania do gry i firmie jakiej będziemy płacić nasze pieniądze. Poza tym obwarowaniem, gracze z Europy jak i innych krajów, mogą grać na którymkolwiek serwerze oraz korzystać z forum zarówno europejskiego, jak i amerykańskiego. (Chociaż wydaje mi się, że Amerykanie nie mogą pisać postów na forum europejskim. Wiem, że taki problem istniał przez wiele miesięcy i nie wiem czy został rozwiązany.)

Same strony Planetside 2 również odrobinę się różnią. Oczywiście adres jest inny. Strona SOE to planetside2.com i znajdziecie na niej tylko logo Sony. Możecie tutaj się zalogować i korzystać z forum.

Strona gry zarządzana przez ProSiebenSat Games ma adres: www.planetside2.eu. Tutaj już zauważycie dwa loga: Sony oraz ProSieben. Poza tym, na obecna chwilę strona ta różni się od strony SOE swoim wyglądem. Zobaczymy, czy z czasem będzie to zmienione….

Planetside 2 pojawił się również na stronie serwisu Steam i oczywiście wiele osób próbowało, oraz pewnie nadal próbuje, ściągnąć stamtąd grę. Jednakże musicie pamiętać o tym, że jest tam, przynajmniej jak na razie, wersja amerykańska Launchera więc może się okazać po ściągnięciu, że nie będziecie w stanie uruchomić gry ze względu na swoje IP. Oczywiście można to niby próbować naprawiać na różne sposoby, ale moja rada jest prosta:

Wiem również, że są różnego rodzaju problemy z Launcherem ProSieben, gdyż na przykład wyłącza się on po zaakceptowaniu EULA. Tutaj niestety należy uzbroic się w cierpliwość, chociaż na forum pojawiły się pierwsze rozwiązania tego problemu. Jestem pewna, iż zarówno ekipa ProSieben jak i SOE pracują nad rozwiązaniem problemów.

Poprzedni artykułPlanetside 2 juz jest Live!
Następny artykuł[PS2] Poradnik dla początkujących w Planetside 2