Część graczy z pewnością orientuje się w temacie związanym z ProSieben. Ale dla niewtajemniczonych, bo tacy też są, parę słów wyjaśnienia…

Z początkiem roku 2012 SOE podpisało umowę z ProSiebenSat 1 na wyłączną dystrybucję WSZYSTKICH gier SOE w Europie. Oczywiście wśród społeczności graczy zrzeszonych w różnych grach SOE, zawrzało. Również na naszym forum dyskutowaliśmy dość sporo o tym „problemie.

Największą „awanturę” robili gracze związani z EQ2. W pierwszych miesiącach tego roku SOE straciło mnóstwo klientów, którzy odmówili założenia konta w P7S1, kiedy dojdzie do zmiany dystrybutora. Z powodu bardzo niskiej reputacji tejże firmy na rynku europejskim, gracze byli przerażeni myślą, że musieliby udostępnić dane do swoich kart kredytowych tej firmie. W jaki sposób firma ta ma aż tak złą opinię? Przede wszystkim z powodu gier pod sztandarem Alaplaya. Oczywiście menadżerowie Alaplaya jaki i P7S1 starali się uspokoić graczy, ale ich zapewnienia o najlepszej możliwej obsłudze graczy związanych z SOE na niewiele się zdały.

Pod koniec lipca, gracze europejscy z DC Universe Online, zostali zmuszeni do założenia nowych kont z ProSiebenSat 1 i używania ich do logowania się do gry. Od tej pory za wszelkie rozliczenia, wsparcie techniczne odpowiedzialny zostało P7S1. W związku z ta zmianą ludzie napotkali potężne problemy, znikał Station Cash, nie było postaci albo tracili wiele przedmiotów. Oczywiście błędy te można zrzucić na karb tego, iż była to pierwsza zmiana i ekipy SOE oraz P7S1 musiały tak naprawdę nauczyć się jak to robić płynnie i bez większych problemów.

Kolejną grą, która miała przejść zmianę miał być Everquest 2. Mimo tysięcy postów na forum EQ2, niezliczonej ilości moderacji tychże postów oraz jeszcze większej ilości usniętych postów, wydawało się, że nic nie może ocalić Everquest 2. Ale gracze walczyli zażarcie o to by nie zmieniać swoich kont na konta ProSieben.

I… tuż przed SOE Live, SOE zmieniło zdanie. Otóż gracze z Europy POSIADAJĄCY już konto SOE, nie muszą rejestrować się w ProSieben i mogą nadal grać korzystając z kont SOE.

Ufff… Tylko DC Universe jest już stracone, bo tam zmiana operatora już zaszła i SOE nie ma zamiaru tego zmieniać.

Historia niby dobrze się skończyła, ale jest pewne „ALE„… Od momentu wydania Planetside 2, czyli od 20 listopada, wszyscy nowi gracze z Europy muszą zakładać konta w ProSiebenSat 1, a nie SOE. Tylko osoby posiadające konta u SOE, będą mogły grać korzystając z Launchera SOE. To z pewnością, jeden z powodów dlaczego nie będzie można pobrać dzień wcześniej plików Planetside 2. Pewnego rodzaju rejonizacja. Oczywiście wszyscy gracze mogą grac na dowolnych serwerach, ale przez jaka firmę będą się logować zależy od regionu gdzie mieszkają oraz czy mają juz konto SOE, czy tez nie.

Więc dlaczego piszę ten post? Bo zostały tylko 2 dni by założyć konto w grach SOE i nie musieć korzystać z forum oraz launchera ProSieben. Nie wspominam już o rozliczeniach. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że części graczy jest obojętne poprzez jaka firmę się loguje do gry i jakiej firmie płaci, ale nie mnie. Ja chcę nadal grać i płacić SOE, jeśli mam taki wybór. Może z czasem ProSieben przekona mnie do siebie, nabiorę zaufania i wtedy zmienię konto z SOE na P7S1, ale na obecną chwilę wolę zastosować taktykę: „lepszy diabeł znany…

Jeśli chodzi o mnie, to do każdej gry SOE używam tych samych danych, przez co mogę obserwować chociażby mój status Station Cash i wydawać go w tej grze w której chcę akurat wydać. Bez względu na to do której gry się loguję, gram na tym samym koncie. wydaje mi się, że wystarczy założyć konto w jednej grze SOE i sprawa załatwiona. Konto istnieje.

Ale… to jest SOE… A my, czyli osoby mające styczność z SOE od kilku dobrych lat, wiemy, że SOE uwielbia zaskakiwać swoich graczy i to niekoniecznie przyjemnie…

Dlatego też, jeśli myślicie kiedykolwiek grać w inne gry SOE bez konieczności logowania się poprzez serwis ProSieben, to może warto by było pozakładać konta w pozostałych grach SOE? Tak na wszelki wypadek, abyśmy później nie byli zaskoczeni. Oczywiście nie trzeba ściągać całej gry, wystarczy zalogować się na stronach poszczególnych gier bądź to wciskając przycisk :Play for free” albo „Sign up for Beta”… A jeśli macie już pozakładane konta w innych grach SOE, to może tak na wszelki wypadek zalogujcie się do nich, żeby SOE nie mogło Wam później mówić, że musicie zakładać konto z ProSieben bo nie logowaliście się przez X czasu… W końcu to SOE.

Everquest

Everquest 2

Vanguard: Saga of Heroes

Planetside

Wizardry Online

Dragon’s Prophet

Free Realms

Legends of Norrath – karcianka

Star Wars: Clone Adventures

oraz wiele innych gier SOE, których wykaz znajdziecie na ich oficjalnej stronie.

Niby nasze istniejące konta SOE są bezpieczne i mogą starczyć do tego by nie musieć logować się do jakiejkolwiek gry SOE poprzez konto ProSieben, ale licho nie śpi… Jak to w powiedzeniu: „lepiej dmuchać na zimne, niż później żałować”

Poprzedni artykułCi wspaniali… merchanci w EQ2
Następny artykułVanguard doczekał się City of Brass!