Już od jakiegoś czasu było wiadomo, iż oficjalne fora SOE będą zmieniane. Stare, powolne i bez dobrej wyszukiwarki fora zostaną zastąpione nowoczesną wersją z dobra wyszukiwarką i możliwością „polubienia” (Like) danego posta, przez co staje się on bardziej wyraźny dla innych czytelników. Zresztą nowe fora można zobaczyć i przetestować w Planestide 2 czy też Everquest.

Fora Vanguard: Saga of Heroes zostaną zmienione 6 listopada (wtorek), natomiast 9 listopada (piątek) czeka to samo forum Everquest 2.

Od momentu zmiany, stare fora będą dostępne przez kilka miesięcy w wersji „archiwum” a więc tylko do czytania. Nie dotyczy to forum Bety EQ2, które będzie funkcjonować do momentu wydania Chains of Eternity.

Gracze, szczególnie ci co korzystają z oficjalnego forum, będą musieli się zarejestrować się na nowym forum używając oczywiście tych samych danych jakie używane są do zalogowania się do gry. Po raz kolejny trzeba będzie zarezerwować swój nick na forum. Jeśli ktoś się spóźni z zarezerwowaniem swojego nicka, a był osobą aktywną na starym forum EQ2 oraz VG, to przez pierwsze dwa tygodnie po zmianie, można napisać maila do supportu z prośba o przywrócenie starego nicka (forum-admin@soe.sony.com).