Trzy tygodnie po wystartowaniu Planetside 2 doczekaliśmy się pierwszej dużej aktualizacji gry. Serwery są obecnie wyłączone i zgodnie z zapowiedziami ruszą ponownie o godzinie 17-tej czasu polskiego. O ile nic się nie wydarzy po drodze… W końcu to SOE 🙂

Główne plany dotyczące tego GU opisałam już parę dni temu i można podsumować paroma słowami: nerf dla lotnictwa i wzmocnienie piechoty.

A co innego nas jeszcze czeka poza zmianami dotyczącymi lotnictwa i piechoty? Spis wszystkich zmian w dzisiejszym GU możecie znaleźć u nas na forum, a tutaj kilka wybranych przeze mnie rzeczy:

  • gracze mogą w końcu tworzyć kilka postaci na tym samym serwerze;
  • nowe bronie dla wszystkich trzech frakcji;
  • niszczenie terminali wroga nie będzie się już liczyć do statystyki „Kill” (Zabici) – Bardzo dobra zmiana według mnie, bo nie cierpię ludzi, którzy rozwalają wszystko na około zamiast pomyśleć i pozwolić Infiltratorom „z’hackować”, tak by dana frakcja mogła używać tego terminala czy też dział na wieżach/ murach;
  • miny przeciw czołgowe ponownie mogą być rzucane przez Inżyniera pod pojazdy, a nie tak jak to było przez ostatnie kilka dni, czyli umieszczane na ziemi i oznaczane ikoną (Zmiana ta nastąpiła w zeszło-tygodniowym Hotfixie, ale nie wspominałam o tym, bo developerzy szybko odpowiedzieli, że będzie to zmienione z powrotemtak jak było);
  • zmienione bronie przeciwlotnicze, ale co dokładnie w każdej broni to radzę Wam poczytać na naszym forum;
  • główne tarcze ochronne w Tech plantach są zasilane teraz przez dwa generatory znajdujące się w sąsiadujących budynkach, a nie w budynku głównym (świetna zmiana, bo zdobycie Tech Plant było wykańczające i bardzo trudne bez użycia Sunderera z Shield Diffuserem).

No to ruszamy do walki 🙂

Ach… Zapytałam się na Twitterze developerów PS2 czy będzie można resetować CERT punkty w niedalekiej przyszłości i dostałam odpowiedź: „Dobry pomysł, pomyślimy nad tym„.

Dziwne, że żaden inny gracz nie sugerował tego do tej pory. Mi osobiście taki reset punktów bardzo by się przydał, bo niektóre rzeczy na jakie wydałam swoje ciężko zarobione CERT punkty są totalnie bezsensowne i na pewno nie będę ich uzywać, a opisy nie są zbyt czytelne (przynajmniej dla mnie).

A na koniec obejrzyjcie sobie kolejny świetny film przedstawiający walki w Planetside 2:

httpv://www.youtube.com/watch?v=C5JjLGKE4FI

 

Poprzedni artykułW końcu…
Następny artykułWiadomości z frontu EQ2…