Nie jestem do końca przekonana, że to dobry pomysł aby w dniu dzisiejszym (Hotfix od 16 do 17-tej czasu polskiego) wprowadzać na serwery Live nowe Depoty. Owszem dodatkowe skrzynki na różnego rodzaju rzeczy są kapitalne, ale wydaje mi się, że już niedługo zobaczymy mniejsze lub większe dramy z tym związane… Dlaczego? Sprawa wyciągania rzeczy z tychże skrzynek nie została do końca poprawnie rozwiązana i każda osoba w gildii, która ma status Friend, będzie mogła wyciągać przedmioty bez ograniczeń…

No dobra, w tym momencie pewnie niektórzy z Was zastanawiają się dlaczego w takim razie nie dać statusu Friend tylko jakimś konkretnym rangom w gildii, na przykład Memberom. Problem jest taki, że wszelkie Amenities w Guild Hallu operują na trzech  poziomach dostępu: Visitor, Friend, Trustee i takie właśnie rodzaje dostępów można ustawić dla poszczególnych rang postaci w gildii. Jeśli na przykład ustawię Harvest Depot na dostępie Friend, a alty na dostępie Visitor to oznacza, że alty nie będą mogły z niego korzystać w czasie craftu. O ile nie mam problemów z Polakami, o tyle dość duży problem będę mieć w RRC, gdzie są nie tylko osoby które rajdują, ale i inni memberzy, rekruci oraz alty tych wszystkich osób…

Mam nadzieję, że prace nad tymi Depotami będą trwać i za jakiś czas będzie można ustawić limit wyciągania przedmiotów z tych skrzynek podobnie jak to się ma z bankiem gildiowym, czyli ilość uzależniona od rangi postaci w gildii.

A więc w dniu dzisiejszym zobaczymy nie tylko nowe Depoty, ale i dotychczasowy Harvest Depot  zostanie ulepszony. Do tej pory mieści od 200 rodzajów przedmiotów po 20 tysięcy sztuk, a po Hotfixie będzie można wrzucić do niego 1000 (tysiąc) rodzajów przedmiotów po 99.999 sztuk każdy! W końcu nie trzeba będzie wybierać co usuwać, a co zostawiać w tymże Depocie.

To nie koniec zmian, bo do Harvest Depot będziemy mogli dodać teraz wiele przedmiotów, których dotychczas nie mogliśmy jak na przykład:

  • Wuoshi’s Molted Scale
  • Bark of Growth
  • Seed of Growth
  • The Taskmaster’s Gullet
  • The Counselor’s Head
  • The Aggressor’s Claws
  • The Kettleleader’s Preserved Corpse
  • The Chamberlain’s Flayed Skin

Każdy nowy Depot kosztować będzie 25 platyn oraz 5.000.000 (5 milionów) punktu statusu przy zakupie, oraz 50g i 25.000 statusu tygodniowo, a więc tygodniowe opłaty za Guild Hall z pewnością wzrosną.

No dobra, to, że zobaczymy dzisiaj nowe Depoty na serwerach Live to nie koniec zmian jakie wchodzą w tym Hotfixem. Kolejna zmianą będą piórka, które pomagają nam przy robieniu questów.

Do tej pory widzieliśmy tylko jeden rodzaj piórek: pomarańczowe, które podpowiadały nam czy potrzebujemy danego moba do jakiegoś naszego questa. Od dzisiaj zobaczymy drugi rodzaj piórek: niebieskie, które będą podpowiadać nam czy ktoś z naszej grupy potrzebuje danego moba do questu.

A dp tego adornmenty T10 od dzisiaj maja level 90 więc w końcu będzie można je zakładać na sprzęt z Planes of War. No i oczywiście będziemy mieć kolejną próbę naprawy zbugowanych mobów z zony rajdowej Harrow’s End…

Poprzedni artykułChyba bym nie wybrała Vanu…
Następny artykułSzósty dzień zakupów światecznych z SOE