Parę godzin temu SmokeJumper, Kaitheel, Gninja oraz Kander w czasie najnowszego Webcastu przedstawili graczom historię prowadząca do wydarzeń jakie nastąpią w EQ2 wraz z GU66 – Scars of the Awakened. Pod koniec programu przedstawiono także graczom pokrótce co konkretnie zobaczymy w GU66 i muszę powiedzieć, że jest nadzieja, na coś trudniejszego… Zobaczymy….

siren's grotto 2No dobra to zacznijmy od końca programu. Historię z punktu widzenia smoków od narodzenia Kerafyrma do momentu rozpoczęcia EQ2 opisałam już jakiś czas temu na forum, natomiast lore prowadzące do GU66 opiszę w drugim poście.

Po pierwsze to crafterzy w końcu podobno będą zadowoleni gdyż dostaną w końcu cała linie questów (około 20-30), gdzie w nagrodę będą bardzo ciekawe, a do tego będą mogli zdobyć nowe przepisy. Prócz questów gracze będą mogli również zdobyć przepisy do wyszukiwania dla swoich Tradeskill Apprentice’ów.

Jeśli chodzi o nową zonę otwartą Cobalt Scar to będzie to zona trochę trudniejsza od dotychczasowych znanych nam zon otwartych. Zgodnie z tym co powiedział Kander Cobalt Scar będzie na poziomie trudności zon Advanced Solo, a więc troszkę wymagająca dla osób, które grają solo.  Zobaczymy… O ile pamiętam Great Divide też miało być wymagające i rzeczywiście takie było w czasie pierwszych 2-3 tygodni Bety. Po płaczach graczy, którzy głównie solują poziom trudności został znacznie obniżony. Mam nadzieję, że tak się nie stanie z nowymi zonami jakie zobaczymy w GU66.

Oprócz Cobalt Scar zobaczymy również nową instancję – Siren’s Grotto, która jednak pomimo marzeń graczy nie będzie zoną podwodną… Siren’s Grotto będzie oczywiście w trzech wersjach, a więc Advanced Solo, na grupę oraz rajd x 4.

Jeśli chodzi o graczy, którzy lubią rajdy, to czeka na nich jakaś specjalna niespodzianka… Ciekawe jaka? Może walka z Kerafyrmem albo quest rajdowy? Poza tym zgodnie ze słowami Kandera, nowa zona rajdowa jest dość duża i zaczyna się na poziomie, gdzie kończą się pierwsze zony rajdowe z CoE, a więc developerzy spodziewają się, że będzie to całkiem niezłe wyzwanie.

Wraz z GU66 zobaczymy oczywiście nowe przedmioty dla naszych postaci, ale nie będzie to tak jak w momencie gdy został wprowadzony  GU63 – Skyshrine, gdzie na każdy slot mieliśmy możliwość dostać ulepszenie, co całkowicie zniszczyło progres w DoV. Owszem, w nowych zonach gracze zobaczą lepsze przedmioty, ale tylko na kilka slotów, a więc nie jest to kompletny reset naszego sprzętu. Starsze zony nadal będą ważne.

Oczywiście, tak jak zapowiadno od dłuższego czasu, wraz z GU66 zobaczymy zmiany w co niektórych spellach, CA i innych zdolnościach klasowych.

Beta do GU66 startuje we wtorek 2-go kwietnia i z pewnością nie będzie to ranek, ale środek nocy dla nas. Pamiętajcie, że każdy z nas może skopiować swoja postać wpisując komendę /beta. Kopiowanie zazwyczaj trwa do 30 minut. I nie róbcie tego zawczasu, bo jak to z serwerem Beta bywa, z pewnością wszystkie postacie i gildie zostaną skasowane wraz z wprowadzeniem GU66 na ten serwer.

Beta to także serwer gdzie KAŻDY może grać w EQ2 na poziomie konta Gold, a do tego można postać zbufować na maksymalny level.

GU66 – Scars of The Awakened wchodzi na serwery Live 30 kwietnia.

Developerzy opowiadają o historii prowadzącej graczy do GU66 przez większą część programu. Jeśli chcecie posłuchać nowościach jakie zobaczymy w GU66 to zacznijcie oglądać webcast od 15-tej minuty.

httpv://www.youtube.com/watch?v=TUvmXa91qdE

Poprzedni artykuł[PS2] Hotfix (29.03)
Następny artykuł[EQ2] Hotfix (29.03)