Vanguard: Saga of Heroes to kolejna z gier studia SOE, która funkcjonuje od paru miesięcy na zasadzie Free-to-Play. Obecnie są dwa dostępne serwery amerykański Telon i europejski Halgar. Większość ludzi jednakże gra na serwerze Telon, co stanowi nie lada problem dla osób zakładających postać na serwerze europejskim, bo może się wydawać, że mało kto gra w tą prześliczną i wymagającą grę. Dlatego też SOE postanowiło zamknąć serwer Halgar i wszystkie postacie oraz gildie przenieść na Telon.

banner_vanguard newsW dniu 4 kwietnia, czyli za tydzień w czwartek, oba serwery zostaną wyłączone na co najmniej 24 godziny i rozpocznie się proces łączenia serwera Halgar z Telon.

Wszystkie postacie, która są na levelu 10 i wyżej zostaną przeniesione na serwer Telon. Postacie na levelach niższych (1-9) zostaną przeniesione tylko jeśli były zalogowane do gry w terminie od  3-go października 2012 do 3-go kwietnia 2013.

Jeśli chodzi o takie same nazwy postaci, to te postacie które logowały się jako ostatnie będą mieć możliwość zatrzymania swojej nazwy. Postacie, które będą musiały zmienić nazwę dostaną informację po zalogowaniu do gry.

Przy pierwszym zalogowaniu do gry właściciele łodzi z Halgar będą musieli zmienić nazwy swoich łodzi.

Wszystkie ciała postaci znajdujące się w świecie na serwerze Halgar zostaną zlikwidowane, a przedmioty z ciał będzie można odzyskać przy ołtarzu. Punkty doświadczenie (XP) zostaną zwrócone postaciom.

Przedmioty wystawione na sprzedaż trafia do depozytu i stamtąd będą mogły być odebrane.

Jedynym problemem mogą być domy, które własnoręcznie się buduje w Vanguardzie. Suma zapłacona za działkę zostanie oddana graczowi i będzie musiał on zakupić kolejna działkę. Rzeczy użyte do budowy domu jak i jego wyposażenie zostaną zwrócone właścicielowi poprzez specjalnego merchanta – Housing Escrow Merchant.

Jeśli chodzi o gildie, to zostaną one przeniesione w całości, a lider gildii będzie miał możliwość zmiany nazwy.

Jeśli macie postacie na serwerze Halgar, to macie czas do środy by się na nie zalogować aby bezpiecznie zostały przeniesione na nowy serwer.

Poprzedni artykuł[PS2] Lekki Szturmowiec – mini przewodnik
Następny artykuł[D’sP] Te piękne smoki…
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Wierzbicki

A wczoraj robiłem porządki na dyskach i poleciało wszystko 🙂 Ale to dobra wiadomość – może ołączą moc obliczeniową na ten jeden serwer.