… sprawia, że nie będziemy już nigdy więcej biegać po całym mieście aby znaleźć dom czy też adres, który nas interesuje.

housing menuNowe menu „Housing & Leaderboards” znajdziecie oczywiście w głównym menu gry. Po jego kliknięciu otworzy Wam się okno z kilkoma opcjami.

Zakładka „MY HOUSES – Moje Domy

housing_my housesDzięki tej zakładce widzimy wszystkie domy, łącznie z Guild Hallem oraz tymi domami gdzie nasza postać ma ustanowione prawo Trustee oraz Friend. Od tej pory przez tą zakładkę będziemy mogli także zapłacić czynsz za dom. Tutaj także można zmienic nazwę naszego domu na taka jaką chcemy.

Dzięki tej zakładce można także wejść do naszego domy ale aby móc to zrobić musimy być w mieście lub w Guild Hallu, który ma wykupiony portal do domów.

Będąc w naszym domu za pomocą tej zakładki możemy także zrobić odpowiednie screenhoty, które widoczne są przy nazwie naszego domu.

Aby było nam łatwiej znaleźć nasz dom, możemy skorzystać z filtra: Guild Hall, małe domy, duże domy, itd…

Zakładka „BUY HOUSES” – Kup Domy

housing_buy housesDzięki tej zakładce możemy obejrzeć oraz zakupić domy Prestige bez względu gdzie się znajdujemy. Aby jednak móc zacząć korzystać z tego domu, po zakupie należy udać się do odpowiedniego miasta aby „zatwierdzić” nasz dom przy portalu domów Prestige.

Zakładka „Ratings” – Ranking

housing_ratingsDzięki tej zakładce możemy dostać się do wszystkich „opublikowanych”, czyli udostępnionych do zwiedzania domów. o ile interesujemy się dekoratorstwem. Niektóre domy są naprawdę pomysłowo urządzone i warte odwiedzenia.

Zakładka „VISIT” – Odwiedź…

housing_visit neriakDzięki tej zakładce bieganie po ulicach miasta w poszukiwaniu tego właściwego adresu, czy też właściciela stało się zbędne. Od tej chwili wystarczy wejść do odpowiedniego miasta, w którym znajduje się dom, wyszukać go w tej zakładce dzięki filtrom (wpierw wybieramy adres a potem wpisujemy nick osoby) i nacisnąć Enter aby wejść do domu. Domy, które nie mają opłaconego czynszu nie pojawią się w tej zakładce.

housing_visit qeynosDla wielu osób zmiana ta jest z pewnością pozytywna, ale jak dla mnie oznacza to jeszcze bardziej wymarłe miasta. Nie oszukujmy się, obecnie życie w EQ2 toczy się wokół Guild Halli i wielu amenities jakie oferują, przez co spotkanie gracza w mieście graniczyło z cudem. W tej chwili nawet jeśli ktoś będzie chciał coś kupić od wystawcy nie trzeba już biegać pod podany adres ale wystarczy wejść do miasta i wybrać go w zakładce.

Dzięki zakładce „Visit” będziemy mieć jeszcze mniej graczy w miastach… Więc po co tak właściwie mamy miasta w EQ2? Na obecna chwilę moglibyśmy je wyburzyć i nikt by nie zauważył…

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ostupam

trafna puenta 🙂