Na E3 ujawniono kilka nowości, które zobaczymy w najbliższych miesiącach W EQ2. Oczywiście panel „What’s NEXT in Everquest” był tylko przynętą, bo poza przedstawieniem developerów tego nowego tytułu, nie ujawniono żadnego malutkiego szczególu…

everquest franchise e3 Z nowości dotyczących Everquest 2 to przede wszystkim już niedługo dodanie zostanie Arena Bogów (Arena of the Gods), czyli miejsce gdzie każda gildia będzie mogła wyzwać Avatara Boga na pojedynek. Arena Bogów będzie instancjonowana, a więc oznacza to że nie będziemy musieli walczyć z innymi gildiami. Skrypt walki ma być taki sam jak prawdziwe Avatary contestedy, które widujemy w świecie Norrath, ale nagrody będą gorsze. Gildie będą mogły traktować Arenę Bogów jako miejsce trenowania walki, aby później mieć szansę na contestedach.

Fabledowe Instancje (Fabled Dungeons) to instancje z niższych leveli, które w pośpiechu levelowania opuszczamy i później już do nich nie wracamy bo są „za stare”. Wiele z tych niskolevelowych instancji będzie można już niedługo pokonywać na levelu 95…

Wszyscy wiemy, że jedna z najgorszych rzeczy w EQ2 są punkty AA. Jest ich obecnie 320 i wydanie ich może przyprawić o ból głowy. Nie martwcie się bo ekipa developerów pracuje nad gotowymi szablonami AA (Character Advancement Templates) gdzie będziemy mogli wybrać swoja rolę (np. ofensywny lekarz) i gra wyda punkty za nas. Oczywiście zanim zaryzykujemy wydanie punktów AA „w ciemno”, będziemy mogli wpierw sprawdzić w jaki sposób punkty będą wydane, gdyż zostanie to nam pokazane w postaci podświetlenia.

Oprócz tego będziemy w stanie przechowywać trzy ustawienia AA oraz zachować ich tyle ile chcemy na naszym komputerze i dzielić się nimi z przyjaciółmi… Nie ujawniono niestety w jaki konkretnie sposób.

Ages End Prophecy, czyli Przepowiednia Końca Wieku ciągnie się w Everquest 2 od wielu lat. No cóż, już niedługo zobaczymy zakończenie tej sagi, które ma byc niesamowite. Według słów SmokeJumpera: „coś bardzo złego wydarzy się w Cobalt Scare i będzie to jedna z najlepszych rzeczy jakie dodaliśmy do gry„. To co się wydarzy w Cobalt Scar będzie również wstępem do nowego dodatku o którym dowiemy się więcej podczas SOE Live.

Everquest jest coraz bardziej reklamowany jako całość, a nie poszczególne tytuły. W pewnym momencie (0:17:00) SmokeJumper powiedział „EQ1 i EQ2 są coraz bardziej zintegrowane” po czym zamilkł, a prowadzący skomentował „nie możesz o tym mowić” 🙂

Poprzedni artykuł[PS2] Co w P7S1 piszczy, czyli…
Następny artykuł[PS2] Serwer testowy i nowości
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Najlepiej byłoby ustawienia AA do pliku zrzucać. Mnie zawsze wkurza jak po każdym resecie AA wywołanym przez update trzeba potem godzinę spędzać na jego ponownym ustawianiu.

Corvus

Spodziewacie się czegoś konkretnego po nadchodzącym dodatku?

Wichura

Sprzedaży ratalnej, tzn. my kupujemy od razu, a SOE na raty produkuje 😀

Ardin

Xaric przyjdzie i zaciuka Kazika tak jak to zrobił w eq1 🙂
Potem zabije wszystkich pozostałych i gracze będą musieli ratować się ucieczką do eq next. 😛