Oficjalna strona EerquestNext.com już działa i możemy znaleźć na niej podobizny najważniejszych osób w zespole developerskim. Oczywiście David „Smokejumper” Georgeson jako dyrektor wszystkich tytułów Everquest wysuwa się na prowadzenie.

dave-over eqnextGłównym producentem oraz bezpośrednim szefem developerów EQNext jest Terry Michaels, który to pracuje w SOE od 2003 roku i do końca 2011 był dyrektorem technicznym SOE.

terry-over eqnextDyrektorem artystycznym jest Rosie Rappaport, która pracuje w SOE od 1995 roku.

rosie-over eqnextLead Game Designer to Darrin McPherson, który to związany jest z SOE od 2004 roku i gracze Vanguard:Saga of Heroes mogą go znać jako osobę odpowiedzialną za system walki w tej grze.

darrin-over eqnextJeff Butler, dyrektor kreatywny będzie czuwał nad Lore gry oraz questami. Jeff to kolejna osoba, która pracowała nad Everquest, a potem pracowała nad Vanguard: Saga of Heroes. Jeff Buttler był współwłaścicielem Sigil Games Online, czyli firmy tworzącej Vanguard.

jeff-over eqnextJeśli dwie główne osoby w ekipie Everquest Next były w pewnym momencie odpowiedzialne za tworzenie Vanguard: Saga of Heroes to czy możemy spodziewać się, ze niektóre pomysły zostaną zaczerpnięte właśnie z tej gry?

Poza tym powiem szczerze, jestem zaskoczona, że Emily „Domino” Tylor nie jest wymieniona na głównej stronie Everquest Next zważywszy na to jaki entuzjazm, zarówno wśród graczy jak i na portalach poświęconych grom MMO, wywołał jej powrót do SOE.

Poprzedni artykuł[D’sP] Norrath najedzie Auratie!
Następny artykuł[PS2] Co w P7S1 piszczy, czyli…