W czasie ostatniego weekendu ekipa Planetside 2 ujawniła wiele nowych planów dotyczących gry, jak chociażby pierwszą wyspę do walk pluton vs. pluton – Nexus, czy też zmiany jakich możemy spodziewać się w klasie Infiltrator.

Kinya_InfiltratorPrzez cały czas trwania wywiadu, Adam Clegg podkreślał, że zmiany w tej klasie, są we wczesnej fazie projektowania i wiele z z tych pomysłów nie ma ustalonych jeszcze końcowych parametrów. Poza tym, wszystkie te zmiany, gdy będą już gotowe na serwerze wewnętrznym, trafią na serwer testowy i z pewnością będą jeszcze wtedy zmieniane…

Oto kilka nowości jakie developerzy chcą wprowadzić aby ulepszyć Infiltratora:

  • Decoy Granade (granat wabiący), który już jest w tej chwili w grze, ale nie za bardzo spełnia swoja rolę. W planach developerów jest, aby po rzuceniu tego granatu w miejscu gdzie on wybuchnie pojawiał się obraz fałszywej walki, czyli oznaczenia wrogów oraz odgłosy wystrzałów. W ten sposób Infiltrator będzie mógł rzucić granat w jedna stronę, a pobiec w przeciwną.
  • Stalker Cloak – nowa zdolność. Jest to maskowanie, które Infiltrator będzie mógł mieć cały czas na sobie – w momencie poruszania się, pasek maskowania będzie się wyczerpywać, gdy Infiltrator się zatrzyma – pasek będzie się automatycznie ładować. W ten sposób Infiltrator będzie mógł być cały czas zamaskowany. Aby ta nowa zdolność nie była zbyt mocna, w czasie używania Stalker Cloak nie będzie można używac podstawowej broni. Infiltrator nadal będzie mógł używać pistoletu, min, granatów, itd.
  • Motion Sensor (sensor ruchu) – obiekt podobny do Spawn Beacon tyle, że bez widocznego lasera. Narzędzie trochę podobne do Reckon Tool, które jednakże pulsuje, więc nie pokazuje przemieszczania się wroga w czasie rzeczywistym, to nowe narzędzie będzie pokazywać wroga na mapie w czasie rzeczywistym. Po jakimś czasie, Sensor pokaże się na mapach wroga tak aby mogli go zniszczyć.
  • Suit – nowa zbroja/ kombinezon, która w czasie używania pokazywać będzie na naszym HUD wszystkie podłożone materiały wybuchowe, nawet te umiejscowione za ścianami.
  • Bolt Action Attachment – nowy załącznik do broni snajperskiej Infiltratora, który pozwoli na przeładowywanie broni bez konieczności wyjścia z przybliżenia, czyli w czasie gdy celujemy.
  • Reckon Drone – Infiltrator przywołuje drona i przełącza się z kamera (podobnie jak Phoenix). W czasie gdy Infiltrator jest przełączony może latać dronem dookoła i zaznaczać wrogów. Gdy zaznaczy wroga, wtedy dron staje się widoczny i można ją będzie łatwo zestrzelić. Na obecna chwilę nie zdecydowano czy dron będzie mieć bronie, czy też będzie używana tylko do zaznaczania wrogów. Dron mieć będzie podobne właściwości do pojazdu, limit zarówno czasowy na przywoływanie oraz limit na wysokość na jakiej może latać.
  • Nowe bronie dla Infiltratora – prawdopodobnie snajperka NS.

Jeśli chodzi o inne rzeczy poruszone w czasie tego streamingu:

  • Hackowanie pojazdów – aby to zrobić trzeba by było bardzo dużo rzeczy zmienić w grze. developerzy rozmawiają na ten temat ale na obecna czasu nie chcą tracić czasu na wprowadzenie tej jednej rzeczy, podczas gdy w tym samym czasie mogą zrobić 10 innych.
  • Nie ma szansy na wprowadzenie pozycji leżącej dla snajpera;
  • Zmiany w Sunderer – nowe osłony typu „dome„, maskowanie, radar. Mnie osobiście zainteresowała ofensywna wersja Sunderera, gdzie po rozstawieniu będzie można używać własnej broni z wnętrza pojazdu, która to będzie strzelać szybciej i mocniej.

Jeśli chcecie sami posłuchać, co miał do powiedzenia Clegg to zacznijcie oglądać stream z MLG od 0:47:30.

Poprzedni artykuł[EQ2] Arena Bogów z GU67
Następny artykuł[PS2] Parę słów o Nexus
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skaramanga

stalker cloak- nóż OK, Pistolet NIE głupie posunięcie.
Mimo że jestem wyczuloy na każdy dzwięk włączania cloaka infiego to siedzenie gdzieś niewidzialnym i strzelanie z rewolweru nie będzie lubiane

Pudzian93

Zgadzam sie, pistolet w stalker cloak to przesada, reszta rzeczy całkiem ciekawa. Interesują mnie te drony i Suit

Viruz

Niech im dadzą jeszcze przechodzenie przez ściany i shotguna do ręki. Na dronkach powinno się to skończyć.

PLH

Dron jest rodzaju męskiego Kinya.

Skaramanga

to może zróbmy z niego Pana Drona

infi

bo akurat infiltator potrzebuje więcej buffów…