Wraz z dodatkiem Tears of Veeshan dodana zostanie 26-ta klasa do EverQuest 2 – Channeler.

channelerChanneler będzie zdecydowanie innym lekarzem od tych, które dotychczas znamy w EQ2. Przede wszystkim to nosić będzie skórę, do leczenia będzie używał zdolności swojego peta, a jego podstawową bronią (primary) będzie łuk!

Pet i łuk – przepis na szybką śmierć w EQ2 😀

Również samo leczenie w wykonaniu Channelera będzie znacznie różniło się od dotychczas nam znanych. Tak długo jak pet będzie powyżej 25% HP będzie on w stanie przechwycić część obrażeń zadawanych wsskazanemu celowi lub też całej grupie. Głównym zadaniem Channelera będzie więc naprawa konstrukta za pomocą specjalnych zdolności. Pet ten nie będzie umierał jak pety innych klas ponieważ nie będzie mógł być bezpośrednio zaatakowany (tylko w PvP), a więc nie będzie mógł tankować mobów gdy solujemy. Jeśli jego punkty życia spadną poniżej 25% to pet wyłączy się i będzie nieaktywny dopóki nie zostanie naprawiony przez Channelera. Punkty życia peta skalują się na podstawie takich statystyk Channelera takich jak potency, crit bonus i crit chance.

Sami będziemy mogli stworzyć wygląd naszego peta wykorzystując 6 slotów na to przeznaczonych oraz wybrać 4 zdolności jakich będzie używał. Ważną informacją jest to, że peta tego nie będziemy musieli levelować jak pety beastlorda.

channelerJego wygląd będzie powstawał dzięki esencjom różnych stworzeń, które znajdziemy w świecie i które będziemy mogli w pewien sposób „przyswoić” (channel essence). W zależności od tego jaki esencje będziemy mieć przyswojone, takie też cztery pasywne zdolności możemy wybrać dla naszego konstrukta. Oto kilka przykładowych esencji z różnych stworzeń:

EQ2 systems channeler construct 6Channeler używać będzie specjalnego hotbara na zdolności zwane Conduit, który to nie może być zmieniany w czasie walki.

EQ2 systems channeler abilities 2Oto jak zbudowany jest ten hotbar:

  • slot 1 i 2 zarezerwowany jest na dwie zdolności naprawiające peta z sześciu dostępnych;
  • slot 3 zarezerwowany jest na jedną z trzech zdolności leczenia (emergency heal);
  • slot 4 zarezerwowany jest na jeden z trzech debuffów;
  • sloty od 5 do 10 przeznaczone są na inne zdolności zaliczane do Conduit, których jest czternaście.

Oto kilka przykładowych zdolności tego lekarza i jego peta:

channeler skillJak na razie brzmi świetnie? To poczekajcie póki nie usłyszycie o Dissonance, czyli złej energii jaką buduje Channeler w czasie gdy używa zdolności Conduit.

Dissonance to nic innego jak pewnego rodzaju „przegrzanie”. Każda użyta zdolność Conduit buduje tą „złą” energię, która jednak zmniejsza się wraz z upływem czasu. Jeśli jednak jej poziom dojdzie do 10.000 to zdolności Conduit ulegną zawieszeniu i ich ponowne użycie będzie możliwe dopiero jak poziom tej energii obniży się.

Dissonance ma zapobiec „spamowaniu” zdolności Conduit. Po prostu trzeba będzie do nich podejść z głową 🙂

Oto zaprezentowany w czasie SOE Live krótki film przedstawiający walkę Channelera w Wurmbone.

httpv://www.youtube.com/watch?v=AZuyOkuejtI