MAX Crash to chyba jeden z bardziej spektakularnych ataków jaki może być przypuszczony na bazy w PlanetSide 2. Wydaje się, że zasady MAX Crash wszyscy znają, ale okazuje się, że sposób w jaki pokonać taki atak może wywołać sporą dyskusję.

max

Więc czym jest MAX Crash? To taktyka polegająca na użyciu klasy MAX w ataku na silnie bronioną placówkę, bazę czy nawet punkt przejmowania.

Jak sama nazwa wskazuje MAX Crash to więcej niż jeden MAX w drużynie. Zazwyczaj przyjmuje się, że klasa MAX stanowi co najmniej połowę drużyny a pozostałe osoby powinny być inżynierami aby móc naprawiać MAXy oraz medykami aby móc je podnieść, no i oczywiście leczyć inżynierów.

Z racji tego, że MAX ma zwiększona wytrzymałość na obrażenia, to właśnie ta klasa idzie na przodzie, a za nią podąża cała reszta. Podstawowa zasada jest prosta, wszyscy trzymają się razem i są w ciągłym ruchu aż do momentu osiągnięcia wyznaczonego celu.

No dobra, ale jak można powstrzymać MAX Crash?

Parę dni temu na stronie głównej Planetside2.com pojawił się artykuł opisujący w jaki sposób powstrzymać MAX Crash i właśnie w związku z nim pojawiła się spora dyskusja na forum. Jednym z zarzutów stawianych przez graczy jest to, że osoba, która napisała ten artykuł nie gra w Planetside 2…

Oto kilka sposobów podanych w tym artykule na powstrzymanie MAX Crash:

  • Wieżyczki inżynierów oraz wyrzutnie rakiet Heavy Assault;
  • Granaty – rzuconych kilka na raz;
  • Infiltratorzy zabijający Medyków i Inżynierów;
  • Użycie granatów dymnych podczas gdy my używamy celowników na podczerwień (IRNV);

Po interwencji graczy lekko zmieniono tenże artykuł dodano jeszcze jeden punkt. Nie oszukujmy się ale chyba nic i nikt nie powstrzymuje MAX Crash tak skutecznie jak:

  • Light Assult który rzuca granat oślepiający oraz mnóstwo C4 😀

Poza tym 6 czy 7 MAX to nie MAX Crash, ale co najwyżej MAX Pew Pew.

50 MAX – to jest dopiero prawdziwy MAX Crash. Widzieć kilkadziesiąt MAX’ów atakujących Vanu Archives gdzie trzeba użyć jump pad – to dopiero niezapomniany widok 🙂

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Simion

„Infiltratorzy zabijający Medyków i Inżynierów;” – często tak robię. MAX bez wsparcia długo nie pożyje. Dobre też są halabardy na harasserach – 2 strzały i nie ma MAXa. A że spory i wolny cel to raczej ciężko nie trafić 😛 .

Skaramanga

no nie powiedział bym że, nc maxy są idealne bo zanim dobiegnie się do celu troche czasu mija.
Zasieg naszego ostrzału troszke boli, tarcza troszku pomaga na szczęście

Skaramanga

dalej sądze że jest ch… do d… hmmm może jest poprostu zła wole ofensywne umiejętności przeciez shotguny to broń szturmowa a tarcze można sobie wsadzić i tak.

Pytlong

Ja na kamikadze… lightem z C4 wlatuję między wszystkich i BLAST !

VintageMann

W połowie przypadków mam tak że rzucę 2 C4 i na tym się kończy, padam martwy pomiędzy wrogami.

Skaramanga

Kinya grant oślepiający jest zbugowany prawie nic nie daje i tak cie wszyscy widzą

Skaramanga

Tak jak ci ktoś go pod nogi rzuci, ale dalej jak 2m już masz tylko mgiełke przed oczami. A wystarczy że jedna osoba Cię zaznaczy i już ten który ma biało na oczach widzi czerwony trójkącik i ma gdzie strzelać

HideoPL

Tarcza w NC MAX ma jedną wielką zaletę – w trakcie jej przeładowywania można przeładować broń, jeśli użyje się R tuż przed użyciem tarczy.