Panel rozpoczął się od nowości, przy której ekipa EQ2 prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę, że nie nie spodoba się graczom ten pomysł. Postacie Heroic zaprezentowane zostały na początku panela, chyba tylko po to aby później gracze już o tym nie pamiętali…

heroicJuz od połowy września każdy będzie mógł stworzyć postać Heroic, która posiadać będzie zdefiniowane wcześniej AA oraz sprzęt odpowiedni na dany level.

heroic armorKolejny dodatek, który zobaczymy, to kontynuacja opowieści o Kerafyrmie, który posiada teraz potężny artefakt.

EQ2 tears of veeshanObecnie zobaczyliśmy wstęp do tegoż dodatku, a dalszą część zobaczymy w połowie września.

Nowy dodatek przyniesie nam nie tylko otwartą zonę oraz 9 instancji grupowych, ale również sygnaturę i misje dzienne (stare dobre dzienne misje).

Oprócz tego zobaczymy dostaniemy 20 nowych AA oraz nowe smocze zdolności w drzewkach AA (Dragon Abilities), które dostępne będzie od levelu 10.

  • priest – Wuoshi
  • scout – Dozekar
  • fighter – Yelinak
  • mage – Trakanon

Dagon AAWraz z nowym dodatkiem dostaniemy dodatkowe sloty na Mercenary! Teraz będziemy mieć kilka różnych Mercanary przy nas i zmieniać je w zależności od potrzeby.

mercenary slotsJeśli chodzi o itemizację, to Windstalker wspomniała tylko tyle, że nowa wersja zostanie przedstawiona graczom w dniu jutrzejszym.

Gildie będą mogły zakupić kolejny tier Guild Halli w Qeynos oraz Freeport.

EQ2 Guild hall tier 4 F EQ2 Guild hall tier 4 QOkazuje się, że te wszystkie „tajne” panele EQ2 z harmonogramu dotyczyły nowej klasy: The Channeler, który będzie lekarzem biegającym w skórze i używającym łuk, a do pomocy będzie mieć peta konstrukta.

channelerKlasę tę będą mogli testować nie tylko uczestnicy SOE Live, ale już dziś wieczorem (21:00) zostanie ona udostępniona wszystkim graczom EQ2 na serwerze Beta! (nie jest dostępny na ta chwilę…)

A teraz przyjrzyjmy się nowym zonom z najnowszego dodatku EverQuest 2: Tears of Veeshan, który kontynuuje opowieść o Kerafyrmie. Armia Combine już nie istnieje i to od nas będzie zależeć los Norrath.

Pierwsze co się dowiadujemy to to, że Yelinak i każdy smok po swojej śmierci trafia do Eternal Broodlands, która będzie zoną otwartą z mnóstwem smoków. Spotkamy tam między innymi Yelinaka, Wuoshi, Darathara, Harle Dar oraz inne smoki, które zginęły w EQ2. Niestety, Yelinak przekaże nam bardzo złe wiadomości… O tym, że Kerafyrm posiada Tear of Veeshan już wiemy, ale nie wiemy, że jest kilka tych artefaktów i im więcej jest ich zgromadzonych, tym większa moc ma ten co je kontroluje. Zaczyna się wyścig, bo jeśli Kerafyrm posiądzie wszystkie artefakty to nie tylko zniszczy Norrath, ale cały świat…

Yelinak wyśle nas w różne miejsca w czasie i przestrzeni abyśmy odzyskali wszystkie artefakty lub uniemożliwili ich zdobycie Kerafyrmowi. Dzięki tej historii developerzy mogli pozwolić sobie na duże zróżnicowanie instancji, które będziemy odwiedzać.

Każdy smok wywiera wpływ na otoczenie w jakim się znajduje. I tak, okolice Yelinaka są w odcieniach szarości, a okolice w których znajduje się Darathar – w odcieniach złota.

EQ2 Eternal Broodlands Yelinak EQ2 Eternal Broodlands daratharPoza zona otwartą dostaniemy 9 nowych instancji grupowych do zwiedzania. Oto kilka z nich…

Pierwsze dwie instancje nawiązują do tematu tajemniczego ludu Shissar: Chamber of Stasis oraz <brak nazwy>. Niestety, lochy te nie są zamieszkane już przez lud Shissar ale Nayady, które wierzą, że Shissar są bogami. Obie instancje mają zupełnie inne historie do opowiedzenia graczom.

EQ2 Chamber of StasisEQ2 Chamber of Stasis NayadKolejna instancją w dwóch odsłonach, którą zobaczymy to High Keep znany z EverQuest, a zmieszkany jest przez Gobliny i… świnie.

EQ2 high keepKolejne instancje będą kontynuacją opowieści z ula w Enchanted Lands.  Królowa ula wysyła swoja córkę (księżniczkę) wraz ze swoja siostra na poszukiwanie nowego miejsca na ul. Niestety, ale siostra zdradza królową i więzi księżniczkę… W instancjach tych zobaczymy nowe wersje modelu Bixie (?).

EQ2 modele stonehiveGracze udadzą się także do strefy zwanej Nexus Core, w które odkrywać będziemy co napędza rdzeń (Nexus znany jest graczom EQ1). Nexus Core będzie dostępny w wersji grupowej, solo oraz zupełnie nowej wersji, w której będą działy się różnego rodzaju eventy mające wpływ na to co się dzieje w tym dodatku..

EQ2 Nexus CoreNa koniec gracze udadzą się do Temple of Veeshan, która jest największą instancją jaką do tej pory stworzyli developerzy. Zona ta jest tak duża, że po raz pierwszy gracze będą mogli używać latających mountów w zamkniętej instancji. Spotkamy tutaj na swojej drodze 20 namedów!

Okazuje się, że Kerafyrm mieszka w Temple of Veeshan wraz ze swoją armią. Dzięki mocy artefaktu, był w stanie wyrwać świątynię z Norrath i umieścić ją na niebie, przez co stworzył latającą fortecę.

EQ2 temple of VeeshanEQ2 temple of Veeshan 2Moc artefaktu umożliwia także Kerafyrmowi przeniesienie Świątyni poprzez zasłonę do Eternal Broodlands, a to zapowiada wielkie kłopoty…

W czasie zbliżającego się Frostfell zobaczymy nową zonę świąteczna.

EQ2 frostfell nowa zona

W styczniu dodane zostaną nowe zony Fabled łacznie z rajdami z Kingdom of Sky (Deathtoll!!!!) oraz nowa interaktywna zona PvP.

To tylko pokrótce przedstawione nowości jakie czekają na graczy w EverQuest 2, bardziej szczegółowych informacji dowiemy się w czasie paneli, które odbędą się dzisiaj w nocy czasu polskiego….

Pełen panel dotyczący EverQuest 2 w którym możecie zobaczy filmu prezentujące zony z nowego dodatek oraz klasę Channeler:

httpv://www.youtube.com/watch?v=HygTrk50mnU

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Homer

Wyglada niezle ta nowa klasa, pewnie na poczatku bedzie op tak jak BL. Merc do wyboru jest za to bardzo dobrym pomyslem.

Corvus

Ale postacie heroic faktycznie nie są zbyt dobrym pomysłem. Pewnie pomysł skierowany do młodych, nowych graczy.

Morpho

Którzy przerażeni ogromem umiejętności, mechaniką dadzą sobie spokój z dalszym graniem. Nie tędy droga.