O 3-ej nad ranem czasu polskiego rozpoczął się główny panel poświęcony PlanetSide 2. Oprócz nieudanej prezentacji Hossin (Higby nie mógł wyświetlić video) graczom zaprezentowano rzeczy, które zostaną wprowadzone do gry w najbliższym czasie.

Player StudioOd poniedziałku kiedy oficjalnie ruszyło Player Studio dla PlanetSide 2 przedstawiono developerom 63 projekty, z czego Tramell Isaac zatwierdził dotychczas 15.

Player Studio zaakceptowanePierwsze 27 minut panelu to tak naprawdę żarty i próba pokazania filmu prezentującego Hossin. W końcu developerzy rozpoczęli dyskusję na temat tego co na nas czeka w najbliższym czasie.

Rekrutacja Outfitów – Outfity będą wyświetlane na liście na podstawie rankingu, w którym będzie brane pod uwagę ile maja / mieli otwartych plutonów (dla wszystkich graczy). Poza tym w zależności od miejsca w rankingu, Outfit może spodziewać się różnego rodzaju bonusów, np.: XP Boost dla całego outfitu.

outfit recruitmentPrzejęcie Bazy przez Outfity – jesli Outfit był w przewadze podczas przejmowania Bazy, to na mapie pod dana bazą pojawiać się nazwa Outfitu a na flagach frakcyjnych w bazach pojawi się Logo Outfitu.

Outfit base captureMisje tworzone przez graczy, które podzielone zostały na kilka rodzajów i etapów wprowadzenia:

  • na początek liderzy plutonów i drużyn będą mieli szansę wyznaczyć zadania swoim podkomendnym, a osoby które odpowiedzą na to wezwanie będą dostawać dodatkowy XP w danym obszarze,

misje

  • z czasem wprowadzone zostaną misje publiczne – nie są limitowane do plutonu i drużyn i każdy będzie mógł w nich uczestniczyć.

Aby ułatwić graczom decyzje co mogą robić po zalogowaniu do gry, nie tylko będzie dostępna lista misji publicznych ale będą one widoczne również na mapie i to od nas zależy w która stronę się udamy.

Poza tym serwer sam będzie kreował dla nas misje ale będą one większej skali niż te tworzone przez graczy. Misje te będą troszkę podobne do Alertów ale na mniejsza skalę, np.: przejąć dana bazę, obronić bazę, itd.

 – Zmiany w funkcjonowaniu surowców, które opisywałam dość szczegółowo w kilku postach

surowce

Implanty – developerzy posłuchali graczy i wrócili do deski kreślarskiej z implantami. Pierwsze informacje o wprowadzonych zmianach powinniśmy usłyszeć w przeciągu dwóch tygodni.

Implanty

Przepływ walk na kontynentach – zostanie wprowadzony gdy będą już gotowe wszystkie wyspy bojowe (nic więcej nie powiedziano poza tym co już wiemy)

połaczenia kontynentówPlanetSide 2 i PlayStation 4 – będzie można grać na PlayStation Vita, oddzielne serwery dla PS4 i PC, PlanetSide 2 nadal będzie F2P na PS4

PS4

Możecie obejrzeć cały panel, ale powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś więcej…


Watch live video from planetside2 on TwitchTV

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Viruz

Szkoda że polazłem spać, aczkolwiek wszystko wygląda obiecująco, poza optymalizacją.

Skaramanga

camo dla kokpitu – tyle się nowego dowiedziałem…

Teheiron

System misji graczy wygląda obiecująco, mam nadzieję że zobaczymy go niebawem.

Bocian

Jestem ciekawy ile z tych 5 mln osób zakupiło sc, czy membershipa. Czytałem gdzieś, że średnio 1/10 wszystich graczy wydaje pieniądze w grach f2p.

adijos

Jestem ciekaw schematu roztawu kontynentów , np.taka hipotetyczma sytuacja kontynentem TR bedzie Indar i podbija oni Esamir kontynent Vanu co pozwoli zajac 2 warpgapy czyli zajma oni automatycznie warpgape Vanu na Hossinie bo z tego co wiem to zajac warpgape mozn tylko wtedy gdy ma sie zajety caly kontynent .I jesli wtedy NS zajeliby Hossin i 2 Pozostale warpgapy automatycznie zyskaliby 2 warpgapy na Indarze i Esamirze .Takie 2 sprzeczne ze soba sytuacje no chyba ze tworcy delikatnie przebuduja kontynenty bo sama piechota z Indaru nie zajmie silniebronionego Warpgapu na Hossinie.

Skaramanga

Kinya to wszystko co SOE przygotowało w sprawie PS2 ?

adijos

kinya nadal nie znalazlem odpowiedzi na swoje wątpliwości

adijos

To napisze jeszcze raz tym razem bardziej przejrzyscie. Indar nalezy do TR a Hossin zostaje podbity przez Vanu i przejma oni 2 pozostale Warpgaty . Teraz spojrz na polnocno zachodni Warpgate ktory jest polaczony liniami z dwoma Warpgatami na Indarze . I wlasnie o to mi chodzi jak beda przejmowane te Warpgaty, wedlog mnie tam powinna byc wyspa bojowa czy jakos tam bo w tym przypatku wydaje sie ze zostana one przejete automatycznie . Sorry za brak polskich znak pisze z tableta