Zanim zaczęło się SOE Live 2013 została ogłoszona kolejna, ósma już, aktualizacja dla DC Universe Online – „Sons of Trigon„.

Synowie Trigona, to kontynuacja wcześniejszych opowieści ze świata DCUO. Tym razem jednak gracze będą musieli się zmierzyć z, jak sama nazwa wskazuje, bezlitosnymi synami uwięzionego pomiędzy wymiarami Trigona. Każdy z synów Trigona reprezentuje śmiertelny grzech: zazdrosć, obżarstwo, lenistwo, pożądanie, gniew i chciwość. Duma reprezentowana jest przez córkę Trigona – Raven, którą gracze znają z wcześniejszych aktualizacji.

Wraz z tą aktualizacją gracze, którzy zdecydują się zakupić to rozszerzenie, dostaną:

  • nowe moce Celestial, które skupiają się na leczeniu;
  • nowe postacie Legendary PvP – Wonder Woman oraz Cheetah;
  • nowa wspólna strefa dla bohaterów i złoczyńców – Gotham City Wasteland;
  • misje oraz walki z synami Trigona;
  • nowy alert w którym gracze walczą z samym Trigonem;
  • nowy sprzęt, kolekcje i parę innych rzeczy.

DLC8_Celes-GuardiansLight

Oprócz tego w czasie SOE Live ekipa developerów przedstawiła plany związane ze zmiana systemu loot’u w grze. Otóż już niedługo każda osoba w grupie, czy tez w rajdzie, po zabiciu Bossa dostanie nagrodę. Przedmioty będą jednak randomowe, a więc mogą nie być dopasowane do klasy.

Zmiana ta zostanie wprowadzona w pierwszej kolejności na ostatni tier gry, po to aby z czasem powoli wprowadzać ją na niższe tiery.

A oto jak wyglądać będzie Gotham City Wastland, który został zaprezentowany fanom przez dyrektora kreatywnego – Jensa Andersena.