Musze powiedzieć, że całkiem nieźle się bawię w Defiance. Owszem jest to MMOFPS i wydawać by się mogło, ze jedyne co można tutaj robić to tylko strzelać… W sumie to tak jest, ale jest tyle różnych wrogów z którymi można walczyć, a do tego mnóstwo misji i kontraktów. I muszę powiedzieć, że nie jestem tez taka najgorsza w punktacji 😀

Defiance 2013-09-25 Volge siege wynikiW sumie to miałam kilka walk w których byłam pierwsza bądź druga i robiłam screenshoty aby Wam to pokazać, tyle że… zapomniałam iż w Defiance nie można robić screenshotów! No cóż, ma to się niedługo zmienić, bo ekipa Defiance ciężko pracuje nad tym by zmienić wiele rzeczy, które nie do końca działają jak należy (np. czat i screenshoty). Jednocześnie trwają prace nad drugim DLC, który przyniesie do Defiance wiele, wiele zmian…

Przede wszystkim to na mapie oprócz dotychczas nam znanych ArkFalls pojawią się miejsca, w których sami będziemy mogli przywołać nowe wersje ArkFall.

arkfall site mapaTe ArkFall będą się różnic od dotychczas nam znanych, bo po ukończeniu eventu na zewnątrz rozbitego statku, będziemy mieli dostęp do instancjowanej wersji ArkFall.

W Minor ArkFall wejść do środka statku będzie można w grupie do 16 osób, natomiast w Major musi być powyżej 16 osób. Owszem wejść może nawet jedna osoba, ale… może ona długo nie pożyć.

minor ArkFall site minor ArkFall site 2 minor ArkFall site entrance minor ArkFall site interior

Będzie kilka różnych wnętrz i to które zobaczymy zależeć będzie tak naprawdę od gry.

Poza tym gracze zobaczą juz niedługo zmienione UI. Jeśli chodzi o okno główne to obok nasze zdolności EGO ukrytej pod numerem 1, będziemy mieć dostęp także do Spike (2) oraz Stim (3).

nowe UI 2 defianceSpike to różnego rodzaju buffy, które możemy uruchomić i które działać będą dla wszystkich przyjaciół przez określony czas i w określonym zasięgu. Możemy na przykład użyć buffa, który regeneruje amunicję albo zwiększa zadawane obrażenia.

Spike 2 Spike rodzajeStim to rodzaj zastrzyku, który będzie mógł nam zregenerować osłony i wyleczyć, czy też umożliwić ponowne użycie zdolności EGO.

StimStim rodzajeNo i coś co mi się chyba podoba najbardziej. W końcu przyjaciele i wrogowie będą oznaczeni, tak aby można ich było rozpoznać na polu walki, co teraz jest nieco utrudnione.

UI wrogowie UI friends

Podoba mi się Defiance i w oczekiwaniu na optymalizację Planetside 2, z pewnością będę logować się do tej gry od czasu do czasu 😉