Gamigo rozpoczęło niestety wiosenne porządki. Wczoraj studio zapowiedziało zamknięcie serwerów kilku gier MMO i niestety, jedną z nich jest Defiance oraz jego wariacja Defiance 2050.

I jestem zaskoczona, ale jest mi smutno z tego powodu…

Może nie grałam zbyt długo w Defiance, ale co najmniej kilka miesięcy spędziłam w tej grze i muszę powiedzieć, że do tej pory przyjemnie wspominam czas spędzony w tym post-apokaliptycznym świecie wypełnionym kosmitami.

Defiance miał zrewolucjonizować rynek gier MMO. Była to unikatowa strzelanka studia Trion, w której połączono fabułę gry z serialem telewizyjnym tworzonym przez studio Sy-Fy. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie przyciągnęło zainteresowanie graczy oraz mediów.

Prócz tego gra wprowadzała kilka innych interesujących rozwiązań, których – powiem uczciwie, brak mi w innych MMO: bronie bio-magnetyczne i zarażacze, dużą różnorodność wydarzeń publicznych, wielki otwarty świat i horyzontalną progresję postaci opartą na punktach EGO.

Niestety, spore problemy z optymalizacją i kilka innych problemów (wliczając w to okropne animacje postaci), nie przysporzyły Defiance aż tak wielu fanów, jak miał nadzieję pozyskać Trion. W związku z tym w 2014 roku gra przeszła na model Free-to-Play, a w 2015 anulowano serial telewizyjny. Nie pomogła także kolejna próba ratowania tej gry, czyli Defiance 2050, gdzie wprowadzono różnorodność klas, a przy tym i ograniczenia.

Po zakupieniu studia Trion przez gamigo, zamknięcie nierentownych MMO było tylko kwestią czasu, ale miałam gdzieś tam mała nadzieję, że zdarzy się cud i Defiance pożyje jeszcze kilka lat.

No cóż, pożyje do 29 kwietnia, bo wtedy to zamknięte zostaną serwery obu gier. Więc jeśli chcielibyście jeszcze wypróbować ten tytuł – by potem nie żałować, że nie zagraliście – to macie ostatnią szansę.

By jednak nieco osłodzić, to rozstanie, za pomocą specjalnych kodów gracze Defiance mogą odebrać niespodzianki w innych grach gamigo:

  • Trove: THXANDSEEYOUINTROVE
  • Desert Operations: DESERTSTORM
  • ArcheAge: WELCOMEARKHUNTERAA
  • ArcheAge Unchained: WELCOMEARKHUNTERAAU

I teraz zagadka: do której gry Trion nie zaoferowano kodów promocyjnych?

Czyżby nadciągał kres Rifta?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułOsiris: New Dawn udostępnia zamarznięte światy i ulepszone roboty
Następny artykułElder Scrolls Online zaprasza do Morrowind, rusza Festiwal Trójcy