Stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał: studio Trion Worlds zostało zakupione przez niemieckie studio Gamigo, a co za tym idzie zwolniono zdecydowaną większość pracowników.

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na forach gier, wiadomo iż miała miejsce transakcja związana z Trion Worlds oraz portfolio ich gier, która to miała bezpośredni wpływ na zwolnienia. I o ile oficjalne nie podano rozmiarów tych zwolnień, to wiadomo iż w studio ostało się jedynie 25 osób!

Jest to iście szokująca liczba zważywszy na to, że jeszcze niedawno studio to zatrudniało ponad 200 osób!

Co to oznacza dla poszczególnych gier? Na ten moment nie wiadomo. Jest wielce prawdopodobne, że dowiemy się nieco więcej na ten temat po etapie przejściowym i kiedy ekipa ze studia Gamigo w pełni przejmie kontrolę nad poszczególnymi tytułami.

Jeśli chodzi o ArcheAge, to wiemy iż zarówno Khrolan, jak i Socke pozostają w Trion Worlds – przynajmniej na razie. Niestety, nie wiadomo co stanie się z zaplanowaną na ten tydzień aktualizacją 5.0.

Z informacji podanych na forum wynika, że wiele się zmieniło i pozostali członkowie ekipy dołożą wszelkich starań by zapewnić dokładne informacje związane z tą grą oraz planowaną aktualizacją. Jest jednak wielce prawdopodobne, że zostanie ona opóźniona.

Trzeba powiedzieć jedno – że był to dość dziwny rok jeśli chodzi o Trion Worlds. Na początku roku studio zakupiło aktywa nieistniejącego studia Gazzillion, które tworzyło Marvel Heroes. Niedługo później uruchomiono klasyczne serwery Rift, na których mogą grać osoby opłacające subskrypcję, a także zapowiedziano i wydano odświeżoną wersję MMO Defiance.

Jeśli chodzi o Gamigo, to jest to niemiecka spółka, która w swoim portfolio ma ponad 30 gier MMO (np. Ironsight, Aura Kingdom, Savage Hunt, Shaiya) oraz kilkaset innych. W ostatnim czasie spółka ta zakupiła takie studia jak Aeria Games, czy też Intenium. W tej chwili firma ta zatrudnia ponad 250 pracowników, ale z pewnością liczba ta w niedługim czasie wzrośnie.

Jaka jest przyszłość ArcheAge, Rift, Defiance i Trove po przejęciu tych gier przez Gamigo?

No cóż, czas pokaże, ale nie sądzę by miały one zostać zamknięte. Patrząc na portfolio tego studia, to nabyte dzisiaj tytuły z pewnością zaliczać się będą do jednych z większych.

Niestety, przez wielu użytkowników gry Gamigo postrzegane jest jako totalnie Pay-to-Win. Jednakże zważywszy na zmiany w polityce biznesowej gier Trion Worlds, jaka prowadzona była w ostatnich latach, nie sądzę by tytuły te mogłyby się stać jeszcze bardziej P2W. Według mnie Gamigo będzie chciało utrzymać dobre stosunki z graczami, więc nie spodziewam się zbyt wielu zmian.

Co ciekawe, Gamigo należy do funduszu inwestycyjnego Samarion S.E., który to z kolei należy do firmy deweloperskiej Solidare Real Estate Holding plc.

A co Wy sądzicie o tym zakupie i nowym właścicielu tych gier?

ŹRÓDŁOMassivelyOP
Poprzedni artykułConan Exiles szykuje się na Halloween, devsi zapowiadają balans strzał
Następny artykułDLC Murkmire do The Elder Scrolls Online już dostępne
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

„Jeśli chodzi o Gamigo, to jest to niemiecka spółka, która w swoim portfolio ma ponad 30 gier MMO (… , Shaiya).” Shaiya. Niech wszystkich pozostałych przy życiu graczy ArcheAge dobry Bór Wszechlistny ma w swojej opiece bo teraz się zacznie P2Walipsa.

Hary0n

Przypomniałaś mi o Shayia, pierwszym mmo w jakie grałem hah 🤗