W dniu wczorajszym opublikowany został wrześniowy list producenta EverQuest Next oraz EverQuest Next: Landmark, Terrego Michealsa.

Z listu producenta możemy dowiedzieć się, iż w najbliższym developerzy skoncentrują się na przedstawieniu graczom głównych założeń EQNext: Landmark. W ten sposób będziemy mieć szansę wyrazić naszą opinię na niektóre tematy jeszcze przed premierą tej gry, która to zapowiedziana jest na Zimę.

Developerzy zamierzają przedstawić graczom aspekty Landmarka, które ujęte są w dwóch głównych kategoriach tematycznych:

  • Globetrotting (Dookoła Świata), czyli informacje na temat jak stworzone są kontynenty, w jaki sposób połączone, w jaki sposób gracze będą mogli stac się właścicielem kawałka ziemi, w jaki sposób będziemy współpracować z resztą świata i na ile różnych sposobów;
  • Break It, Take It, Make It (Zepsuj, Weź, Zrób) to druga kategoria tematów w których będziemy poruszać zagadnienia w jaki sposób gracze będą mogli znaleźć zasoby i inne przedmioty, stoły crafterskie, oraz rożne inne obszary na które może natknąć się gracz.

Oprócz tego w niedługim czasie udostępniony zostanie kolejny e-book, tym razem jednak opisujący w jaki sposób powstał obszar zwany Ashfang. Historia ta jest opisana z perspektywy krasnoluda-złodziejaszka i jak jego czyny wpłynęły na zmiany w świecie. Historia ta wiąże się także z rasami Shissar i Elfami.