Gdy zaczynałam przygodę z PlanetSide 2 założyłam swoją pierwszą postać na serwerze Miller. Z racji tego, że był to jeden z najbardziej obleganych serwerów, wiele polskich outfitów zdecydowało się rozpocząć przygodę na innych serwerach takich jak Cobalt, czy Woodman. Tak też powstały TurboGroszki, do których należałam ja i paru moich znajomych.

groszki

Z racji tego, że w EQ2 prowadzę dużą gildię, która wymaga ode mnie pełnego zaangażowania, Planetside 2 był moja odskocznią, więc nigdy nie miałam w planach zakładania kolejnej wielkiej gildii czy tez outfitu.

Na początku było świetnie na Miller, z racji tego, że po stronie Vanu grało dwóch najlepszych dowódców jakich poznałam do tej pory w PlanetSide 2: Exlor i ShinseiYama, którzy często mieli otwarte plutony. Z czasem niestety przestali grać i nagle okazało się, że ponad 50% populacji serwera stanowi TR.

planetside 2 plutonPodjęłam więc decyzję o założeniu postaci na serwerze Cobalt, gdzie czekała na mnie niespodzianka – polski outfit po stronie Vanu!

planetside rachitynowy pudzianFajnie się wtedy bawiłam, ale niestety z dnia na dzień co raz mniej ludzi się logowało i wkrótce outfit wymarł…

Parę dni temu biegając po Esamir natrafiłam na kilka polskich nicków, które miały te same tagi. Pomyślałam sobie: „Oooo fajnie, kolejny polski outfit, będę miała z kim grać przez jakiś czas„…

Niestety, panowie i owszem zaprosili mnie do swojego składu, ale byli kompletnie niekomunikatywni, ponieważ gadali poprzez Skype i grali tylko w swoim gronie. Buuu 🙁

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ wkurza mnie fakt, że kilka gier w które gram pozbawione są możliwości wyszukiwania klanów, outfitów czy tez armii w grze. Brak tych jakże ważnych według mnie usprawnień, zncznie redukuje przyjemność z gry, przynajmniej dla mnie.

Nie raz biegając na swojej postaci Vanu na serwerze Cobalt widzę polskie nicki, ale bardzo zasmuca mnie fakt, że nikt nie podejmie się zorganizowania polskiego outfitu Vanu. Owszem, jest to duża odpowiedzialność, ale ile radochy sprawia wspólne granie.

Dlatego uważam, że narzędzie do wyszukiwania outfitów w PlanetSide 2, powinno być wprowadzone jak najszybciej, aby ułatwić i uprzyjemnić grę takim casualom jak ja.

Zresztą Planetside 2 to nie jedyna gra w którą gram „z problemami”. W Defiance także nie ma możliwości wyszukania klanu w grze, ale za to mogę takowy założyc dla siebie samej.

Defiance 2013-09-10 09-54-36-692Zresztą już jakiś czas temu pisałam jak bardzo złe jest UI w Defiance, ale jest nadzieja, że to się niedługo zmieni. Hartsman, nowy CEO Triona, był bardzo zaskoczony, gdy napisałam mu, że w Defiance nie można robić screenshotów. Kilka dni temu devsi zaczęli zbierać opinie graczy o UI i szykują się duże zmiany.

No i FireFall. Owszem jest narzędzie do sprawdzenia listy Armii, ale nie ma możliwości znaleźć tego co nas interesuje chyba, że wpiszemy nazwę. Wpisanie PL pokazuje mi listę kilkuset armii, w których w nazwie występują litery PL.

firefall armia

Ja wiem, ze to dopiero Beta, która pewnie będzie trwała jeszcze z 2 lata, ale czy tak ciężko dodać jakieś filtry do wyszukiwarki? Wychodzi na to, że żeby znaleźć jakąś większą polską aktywna armię w tej grze muszę przedzierać się przez listę z kilkuset nazwami. A co jeśli do tego nazwa nie jest typowo polska, jak na przykład Piekielne Kroliki, tylko angielska jak na przykład Royal Navy? Ech, skąd ja mam wiedzieć, że to armia polska….

Chyba mam etap marudzenia, ale nie lubię w grach, które należą do gatunku MMO, grać Solo… Kurcze no, jestem towarzyska bestią i nawet jeśli loguję się do tych gier co jakiś czas, to chciałabym należeć do klanu/armii/outfitu, tak abym mogła powiedzieć chociaż „cześć” i zapytać się „co słychać„…

52 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
[PCPL]sH4maN

kinia masz jakis mail lub inny komuinikator gdzie mozna cie zlapac bardziej online bo klan pcpl bd miec do ciebie mila sprawe 😀 ?