Zakończył się kolejny dzień zmagań graczy uczestniczących w evencie World Domination Series i jak na razie końcowe wyniki są „lekko” szokujące.

WDS LogoPo trzech dniach w podsumowaniu wyników z wszystkich serwerów nadal prowadzi Terren Republic, który ma aż 10% przewagę nad VS i 12% nad NC.

WDS_3Przyjrzyjmy się poszczególnym serwerom:

 • Connery – nadal prowadzi VS z delikatną przewaga do TR i dość sporą do NC;
 • Miller – nie ma zaskoczenia, TR nadal ma druzgocąca przewagę nad VS i NC;
 • Ceres – VS troszkę osłabło, TR objęło prowadzenie, ale NC dzielnie walczy;
 • Cobalt – bardzo duża przewaga TR nad innymi frakcjami;
 • Mattherson – niewielka przewaga TR nad VS, NC niestety w tyle;
 • Waterson – dość spora przewaga TR nad NC i VS;
 • Briggs – jeśli Miller ma druzgocąca przewagę TR, to nie wiem jak nazwać to co się dzieje na tym serwerze – TR prowadzi i to potężną ilością punktów;
 • Woodman – niestety również prowadzi TR, który uzyskał juz spora przewagę nad VS podczas, gdy wczoraj różnica ta nie była taka duża.

Event ten wywołała wielkie poruszenie na forum i w końcu developerzy postanowili porozmawiać i wyjaśnić graczom parę kwestii.

Przede wszystkim to developerzy obserwują forum i czytają opinie graczy  oraz zbierają dane na temat tego eventu. populacja jest bardzo ważnym zagadnieniem dla ekipy Planetside 2 i wewnętrznie trwają rozmowy w jaki sposób to naprawić. Niestety detalami nie mogą się jeszcze podzielić z fanami.

Posługując się wykresem z danych udostępnianych przez API na temat ilości graczy zalogowanych do gry w danej godzinie możemy zauważyć parę interesujących rzeczy, które wymienia również Malorn:

 • punktowanie liczone jest przez cały dzień więc to, że dana frakcja ma dużą przewagę graczy w godzinach szczytu na danym serwerze może nic nie znaczyć, skoro w pozostałych 18 godzinach frakcja ta może mieć najniższą operację.
 • przez ostatnie dwa dni ilość graczy w danych frakcjach była bardzo zrównoważona, owszem jest nieznaczny wzrost w TR, który pojawia się w godzinach szczytu ale nawet to nie tłumaczy wyników jakie osiąga TR;
 • na serwerze Mattherson VS w godzinach nocnych ma przewagę nad innymi frakcjami w ilości graczy, i mimo, że przewaga ta jest o wiele większa niż ma TR na serwerze Miller, to wyniki są bardzo zbliżone;
 • na Waterson widać iż TR ma większą populację w niektórych godzinach, to jednak TR z Millera nie mając takiej przewagi i różnicy w populacji w stosunku do innych frakcji, przebijają TR z Waterson w punktacji i to dość sporo;
 • jeśli wyniki TR byłyby winą wyższej populacji to Malorn spodziewałby się zobaczyć podobne wyniki jak na Miller również na serwerze Mattherson, a TR z Waterson powinni nawet pobić tych z Miller;
 • Ceres jest również bardzo interesującym serwerem z racji tego, że frakcje maja bardzo zbliżoną punktację, a jednak ewidentnie widać, że TR ma więcej logujących się graczy.

No i co Wy o tym myślicie?

8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kociamafia

Wniosek – Ceres wygląda na najbardziej zbalansowany serwer pod względem populacji/skilla, ale…

…To tylko 3 dni. Żaden szanujący się urząd statystyczny nie przyjąłby tak krótkiego badania…

Co do serwera Connery, to wysłany tam kontyngent nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Liczyliśmy na rozwiązanie „kwestii vanowskiej” w góra dwa dni. Osoby odpowiedzialne zostaną przesłuchane w najbliższym tygodniu.

Simion

Strategia i lokalizacja warpgate 😉 .

Pytlong

Graczy, którzy realnie myślą o tym evencie czy outiftów jest niewiele, także wyniki z poszczególnych serwerów mnie nie „szokują”. Lokalizacja warpgatów i zgranie ma kluczowe znaczenie ile dana frakcja ma baz.

PanMłody

kociamafia ma racje w tym przypadku, badanie godne naszego rodzimego GUS czyli kompletnie bez sensu. zobaczymy po 3 tygodniach jak się będzie punktacja układać. Miałem wrażenie że na Cobalcie NC radzi sobie trochę lepiej chociaż nasza populacja w godzinach 3-6 rano jest jednak zbyt mała do skutecznego uprawiania ghost caping’u i tu może też leżeć pies pogrzebany 😀

BlackJDragon

NC nie ma szans biorąc po uwagę, że główną siłę stanowią dzieci i bezrobotni jak to ktoś kiedyś stwierdził. A, że rok szkolny się zaczął to duża siła odpadła 🙂

RachitynowyJoe

NC na cobalcie:
– Ma gdzieś Amerish(o ile nie ma alertu to jest tam mało osób)
– Najwyżej połowa wie o tym evencie (RE4 nie spotkałem który by coś o tym wiedział, a byłem w ich plutonach pare razy)
– Ma gdzieś ten event.

Ogólnie ten event trochę podchodzi pod pracę z social engineering. Na razie średnio udany. Musiałyby być notyfikacje w grze, więcej szumu wokół tego. Na razie to jest coś odległego o takiej skali, że nawet się tym nie martwie będąc aktywny może 2 godziny dziennie maks

PLH

Samo to, że w grze nie ma wzmianki o tym sprawia, że randomki w ogóle nie wiedzą, że cokolwiek się dzieje. I nie tylko randomki – małe outfity, które grają dla zabawy też o tym nie wiedzą i ich to nie obchodzi, bo nie czują żadnego napędu do zdobywania placówek a nie siedzeniu na Crownie i ekspieniu.

Zastanawia mnie też jedno – od kiedy broń TR jest tak celna? Sama logika działania tej broni ją klasyfikuje jako mniej celna od VS czy NC, za to o dużej szybkostrzelności i prostocie obsługi (czytaj – przeładowanie).

Skaramanga

hammer zawsze gdzieś wciśnie odrobine hejtu na inne wrakcje.
Dopóki rozliczanie eventu będzie się odbywac dla czasu amerykańskiego euoropa może się w dupe pocałować ;]