Dyrektor kreatywny Trick Dempsey opublikował list adresowany do graczy, a dotyczący tego co nas czeka w Defiance.

Defiance 2013-09-14 22-29-03-017Z listu tego możemy dowiedzieć się iż ekipa Defiance skui swoje prace wokół kilku najważniejszych problemów:

  • Bronie – im wyższy tier broni tym większą radość powinien on wzbudzać i być lepszą nagrodą. Niestety teraz tak się nie dzieje i dlatego developerzy maja w planach poprawić bronie, które gracze maja szansę otrzymać w Defiance.
  • Osłony – jest ich kilka głównych rodzajów z różnymi czasami po jakim zaczynają się regenerować, ale nie oszukujmy się, zdecydowana większość graczy używa Respark Regenerator, który oferuje również bonusy do regeneracji życia w czasie walki. Z tego tez powodu osłony zostaną zmienione, tak aby każda z nich była ciekawą alternatywą.
  • Inventory – na obecna chwilę otwiera nam się lista z nazwami rzeczy nie mówiąc o tym, iż jest ono bardzo ograniczone. Ten interfejs ma być całkowicie zmieniony tak aby był bardziej przyjazny dla gracza.
  • Aspekt socjalny – słynny czat, który już opisywałam tez ma zostać zmieniony na bardziej przyjazny graczowi.
  • Cele i UI – po ponad miesiącu grania w Defiance odkryłam, że jest coś takiego jak dzienne i tygodniowe Kontrakty, czyli pewnego rodzaju misje na zdobycie pewnych rzeczy. Nie tylko ja mam takie problemy, ale i inni gracze dlatego tez elementy UI odpowiedzialne za wskazywanie nam naszych celi i misji zostaną zmienione.

W Defiance jest kilka poziomów broni jakie możemy dostać, które oznaczone są kolorami: biały > zielony > niebieski > fiolet > pomarańcz. Nie mam z nimi wielkiego doświadczenia chociażby dlatego, że najwyższy tier jaki zdobyłam to fiolet, ale i tak muszę powiedzieć, że pomysł devsi mieli kapitalne. Niektóre bronie są bardzo unikalne w swoim działaniu, np. wystrzeliwując igły, które zarażają przeciwników albo insekty, które rozłażą się po terenie również zarażając. Jestem ciekawa w jaki sposób mogą one zostać ulepszone. Może chodzi tu bardziej o załączniki do nich gdyż niektórez nich są… bleh…

httpv://www.youtube.com/watch?v=-bRXhD0KPaY