W czasie SOE Live 2013 ogłoszono, że wraz z wejściem w życie dodatku Tears of Veeshan gracze będą mieć możliwość przechowywanie więcej niż jednego Mercenary.

mercenary slotsInformacja ta została także potwierdzona w październikowym liście producenta, więc kiedy rozpoczęła się Beta dodatku gracze szybko odkryli jak konkretnie przechowywanie Mercenary będzie wyglądać i jakie pociągnie to za sobą koszty.

Niestety, ale nic z SOE nie jest za darmo. Odblokowanie Mercenary w momencie rozpoczęcia Bety kosztowało 250SC, ale po olbrzymich narzekaniach graczy zmniejszono cenę do 100SC. Oczywiście nadal jest to Beta, więc cena ta może ulec jeszcze zmianie.

Tak naprawdę nie będziecie odblokowywać slota ale możliwość przywołania konkretnego Mercenary, które to znajdują się w Waszej zakładce 'Mercenary’. Nie martwcie się, nie jest tak źle jak to brzmi. Opłata SC pobierana jest tylko raz za odblokowanie konkretnego Mercenary, w ten sposób możecie go przywołać bez konieczności podroży do miasta w celu wynajęcia.

Oczywiście, jeśli nie chcecie wydawać SC to nie musicie. Wystarczy postępować jak obecnie, czyli podróż do miasta w celu wynajęcie odpowiednie Mercenary.

Na forum opisałam krok po kroku jak odblokowuje się Mercenary.

mercenary unlock 3