Parę dni temu ogłoszono datę premiery najnowszego DLC do Defiance – Arkbreaker, a wraz z nim kilka rzeczy, które będą dostępne dla wszystkich graczy, a nie tylko tych co zakupili DLC 2.

Defiance_ArkBreaker_Spike malyW ostatnim wywiadzie dla mmorpg.com, Trick Dempsey, dyrektor kreatywny, przedstawił zmiany jakie zobaczą gracze wraz z DLC 2 i niektóre z nich są naprawdę ciekawe.

Pierwsza i najważniejsza zmiana to wprowadzenie Spike i Stim do gry.

Spike, to nic innego jak pręt, który gracz będzie mógł wbić w ziemię dając buffa swoim przyjaciołom w postaci zwiększonego leczenia czy też zadawania większych obrażeń. Oczywiście to tylko przykładowe buffy, bo będzie ich zdecydowanie więcej i jak zwykle jakość tychże buffów zależna będzie od jakości Spike jaki używamy.

Spike rodzajeStim, to nic innego jak strzykawki dzięki którym będziemy mogli aplikować sobie różnego rodzaju eliksiry, które będą nas mogły uzdrowić, wzmocnić, naładować zdolność EGO, czy nawet uczynić nas szybszymi.

Stim rodzajeOba te przedmioty będziemy mogli zakupić od merchantów, dostać jako nagrodę w grze, czy nawet zakupić ze sklepiku Defiance.

Po wprowadzeniu DLC 2 na serwery Live zmieni się także sposób w jaki używamy granaty. Obecnie możemy ich używać co określony czas. Od 10-go grudnia będziemy mogli używać granatów tak często jak będziemy chcieli ale przez to będą się one szybciej zużywać więc będziemy musieli kontrolować ich ilość.

Wprowadzenie Stim oraz Spike, jak i zmiany w granatach spowodują, że zmieni się delikatnie wygląd naszego UI.

nowe UI 2 defiance

  1. Zdolność Ego
  2. Spike
  3. Stim

Inventory gracza także dostanie pewne ulepszenia. Po wprowadzeniu DLC 2 będziemy mogli zaznaczyć nasze ulubione przedmioty, a pozostałe masowo sprzedać albo zepsuć.

Sporej ilości graczy umyka fakt, iż w grze codziennie oraz tygodniowo dostępne są nowe kontrakty, dzięki którym budujemy frakcję i dostajemy frakcyjną walutę za ich wykonanie. DLC 2 wprowadzi zmiany, gdyż miejsca w których możemy wykonać kontrakty będą widoczne na mapie.

Defiance kontraklty po aktualizacjiCodzienne logowanie graczy będzie nagradzane specjalnym stypendium Von Bacha, z którego otrzymają stimy, spiki, pieniądze czy nawet surowce. Po tygodniu codziennego logowania gracze dostawać będą jeszcze większe nagrody.

Również Klany przejdą zmiany. Od momentu wprowadzenia Arkbreaker, punkty doświadczenia jakie zdobywamy będą liczyć się do punktów doświadczenia Klanu. Na każdym kolejnym poziomie członkowie Klanu będą mieć bonus do surowców uzyskiwanych z psucia przedmiotów, zwiększoną prędkość pojazdów, więcej kluczy z Arkfalli, itd. W końcu przynależność do Klanu będzie mieć sens!

——-

Pamiętajcie, że TurboGroszki zawsze rekrutują i może są małym klanem, ale przynajmniej wiecie gdzie możecie mnie znaleźć. Owszem przyznaję się, że najnowszy dodatek do EQ2 odciągnął mnie trochę do Defiance, ale z pewnością zacznę się tam częściej pojawiać. Poza tym zawsze też możecie spróbować dodać mnie do listy przyjaciół Kinya (Anselmo).

9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zhar

W sumie te strzykawki się przydadzą, chociaż czy aż tak bardzo to nie wiem. Jedyny plus to to, że nie będziemy musieli „uciekać” żeby HP się doładowało tylko zastrzyk i jesteśmy jak Universal Soldier 😉

Rozumiem, że można podania do TG składać nawet jak się jest noobkiem ? 😉

Zhar

To podanie to tak żartem było 😉

To się odezwę jak będę w grze w takim razie.

Co do DLC to po kupieniu Castithan nic mi się nie pobrało. Wku…. się pewnie z godzinę aż wlazłem do gry i … wszystko z DLC było. Mam wrażenie, że to wszystko jest w grze a kupionym kodem tylko się odblokowywuje zawartość.

PQ

Jak dołączyć do klanu, bo z tego co widzę to tylko można utworzyć nowy ?

Mozesz mnie dodac. Ze mna moze przyjsc jeszcze kilka osob. Mamy wlasnego TS’a nawet. Moj nick w grze to Kofi PL

Jeśli używasz Steam mozesz mnie dodac: dekofi a pozniej to juz omowimy na komunikatorze Steam