Brad 'Aradune’ McQuaid z pewnością wiele mówi graczom EverQuest oraz Vanguard: Saga of Heroes jest on bowiem główną osobą stojącą za stworzeniem obu tych gier. No dobra, w przypadku EverQuest pomysł był Smedleya, ale to Brad McQuaid był główną osobą odpowiedzialną za stworzenie całego świata i reguł jakie będą w nim rządzić, o czym możemy dowiedzieć się w słynnym filmie dokumentalnym EverCracked.

EQ Brad McQuaidHistoria Aradune w pigułce:

  • zatrudniony w SOE przez Smedleya aby stworzyć EverQuest;
  • odszedł w 2002 z Jeffem Butlerem (obecny dyrektor kreatywny EQ Next) tworząc firmę Sigil i grę Vanguard: Saga of Heroes;
  • po tragicznej premierze Vanguarda w 2007 roku (za szybko i z wielkimi błędami), firma została odsprzedana SOE i McQuaid zniknął z radaru;
  • w czerwcu 2012 roku zatrudniono go ponownie do prac nad Vanguard, po trzech miesiącach przeszedł do zespołu EverQuest;
  • na początku września 2013 ogłosił, że odszedł z SOE aby pracować nad nowym projektem;

W między czasie wszyscy widzieliśmy premierę EverQuest Next i nie oszukujmy się, ale większość 'starych’ graczy EQ i VG oczekiwało czegoś bardziej hardcorowego niż pokazano. Można powiedzieć, że zostaliśmy odrobinę zawiedzeni wyglądem oraz przedstawiona nam mechaniką Nexta.

Odejście Brada McQuaid z SOE i ogłoszenie prac nad nowym tajemniczym projektem rozbudziły nasze nadzieje. Owszem, istnieje wielkie ryzyko, że projekt może się nie udać, ale jeśli nie Brad McQuaid to kto inny mógłby stworzyć grę, która będzie wymagająca i wciągająca jednocześnie?

W dniu wczorajszym Brad McQuaid zamieścił na swoim koncie Twitter taką oto informację:

Film promujący projekt na Kickstarter będzie wywiadem ze mną. Chcemy odpowiedzieć na Wasze pytania. Na nieużyte przez nas pytania odpowiemy w przyszłych wywiadach albo naszym FAQ na stronie internetowej. Na bardzo tematyczne pytania z pewnością odpowiemy w czasie późniejszym.

Proszę przyślijcie swje pytania na mój adres email: aradune[małpa]hotmail.com – jesteśmy bardzo podekscytowanie tym dialogiem z naszymi przyszłymi graczami. Mamy nadzieję, że nasza strona na Kickstarter zostanie uruchomiona za około 3 tygodnie.

Gra nad która pracujemy to Fantasy i jesli graliście w EQ1 oraz w Vanguard, to będziecie mieć ogólną ideę jaka grę tworzymy i jakie pytania nam zadać.

Chciałbym także dodać, że jeśli jesteście młodszymi graczami i nie graliście w EQ i VG ale chcecie wymagającą grę, a nie grę, która stara się mieć wszystko dla wszystkich graczy, to będziecie się czuć jak w domu i także przyślijcie nam swoje pytania.”

No i co o tym myślicie?

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wichura

Fajnie, z założenia, ale co do tego stwierdzenia, że jeśli nie on to kto, to jednak sądzę, że właśnie kto inny. Co było ostatnim sukcesem tego gościa? EQ1 przed 2002 rokiem? Dla mnie to on już jest bardziej postacią historyczną i raczej w ogóle mnie nie biorą te jego obietnice.

Pikiel

Osobiscie dla mnie pan McQuaid jest naciagaczem, oszustem i czlowiekiem ktory poza posiadaniem wizje nie potrafi nic dociagnac do konca, kierowac zespolem ludzi tak aby spiac wszystko w koncowy produkt.

Vanguardem naciagnal na kase nie tylko graczy ale kilki udzialowcow i to na grube miliony.

Sorry Brad, ale lepiej zmien zawod.