Aby uspokoić Wasze skołatane nerwy wczorajszą informacją o ewentualnej zmianie w Deploy Prowlera, dzisiejsze informacje będą z tych spokojnych i chyba dobrych 🙂

Zaczniemy od wejścia do nowej bazy na Amerish, które zaprezentował ostatnio Arclegger:

2013_12_03 Amerish baza w gorachWraz z PU02, które prawdopodobnie zostanie wprowadzone w tym samym momencie co GU15, gracze powinni zobaczyć pewne zmiany w czacie, a konkretnie w ilości zakładek.  Po wielu prośbach i błaganiach, czat w grze ma wspierać pięć zakładek: Ogólna, Drużyna, Pluton, Lider oraz Outfit.

Oprócz tego trwają prace nad zmianami w oknie Outfitu i Plutonu. Amit Pattel, dev zajmujący się UI, w czasie AMA z developerami PlanetSide 2, podzielił się kilkoma informacjami nad planowanymi zmianami w UI gry.

 • Czy masz jakieś plany aby dodać narzędzia zarządzania plutonem dla liderów?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od projektantów i dyrektorów, którzy to decydują kiedy co powinno zostać wprowadzone. Zwracamy uwagę na wszystkie komentarze graczy dotyczące zarządzaniem plutonu i mam nadzieję wprowadzić kilka poprawek w przyszłych aktualizacjach, oczywiście o ile pozwoli mi na to czas oraz priorytety. Oto lista niektórych rzeczy, które chciałbym wdrożyć:

 1. sortowanie graczy w drużynach
 2. wybór jednostki w stylu RTS i wydanie polecenia na mapie
 3. ban z plutonu, a nie tylko /kick
 4. widoczność list drużyn na HUD poprzez przełączanie się pomiędzy nimi
 5. zarządzanie członkami plutonu oraz sortowanie na HUD, a nie tylko z okna
 6. zaznaczanie na mapie z odtwarzaniem (?drawing on the map with playback?)
 • Czy są jakieś plany aby zrobić czat bardziej użytecznym z dopasowywaniem do naszych potrzeb, na przykład  możliwością wyłączenia powiadomień o zalogowaniu i wylogowaniu się graczy z outfitu?

Dodam to do listy rzeczy do zrobienia – więcej filtrów czatu.

 • Co się dzieje z oknem Outfitu?

Niedługo zmienimy funkcjonalność okna Outfitu. Mamy teraz stworzony tak naprawdę szkielet okna do tworzenia i zarządzania outfitem, ale chcemy dać Wam większe możliwości. W nowym oknie outfitu chcemy umieścić takie rzeczy jak:

 1. decale outfitowe
 2. strona do rekrutacji
 3. oceny
 4. progresja
 5. aktualności i wydarzenia (eventy z outfitu na przykład ktoś wbił BR100?)
 6. posiadanie bazy

Być może ‚posiadanie bazy’ ma coś wspólnego ze zdobywaniem baz i oznaczeniami, które maja znajdować się obok banerów frakcyjnych w postaci decali outfitowych – wiem, że o tym pisałam, ale za cholerę nie mogę znaleźć gdzie i kiedy 🙁

 

12 KOMENTARZE

 1. Mogliby się z tym trochę pospieszyć, ale żeby się później nie okazało że hud i ikonki przysłaniają całą grę jak w BF4 🙂

 2. Na filtr czatu czekam z niecierpliwością. Ostatnio pojawiła się dziwna moda na na trolowanie graczy na PM (już sam dźwięk przychodzącego PM wkurza). No i w końcu będzie można wyłączyć połowę niepotrzebnych informacji które przesłaniają ważniejsze.
  Przydałby się jeszcze czas pojawienia się każdej informacji/wiadomości.

  A tak w ogóle to czemu SOE nie wzoruje czatu na innych MMO? Przecież tam już jest wszystko co potrzeba.

  • Wydaje mi sie, że SOE bardzo się spieszyło aby wydac Planetside 2 zwazywszy na to, że przekreslili kilkuletnie prace na EQNext i zaczeli od nowa. Musieli miec jakąs nową grę aby móc zarabiac. Zreszta Arclegger ostatnio powiedział, że w pierwotnej wersji PS2 mial się ukażac tylko z Indar, Esamir dodali w połowie Bety, a Amerish rzutem na tasmę miesiąc przed premierą.

   Czat i inne rzeczy nie były wazne w tamtym czasie, ale teraz jesli chca budowac społecznośc musza o to zadbać.

 3. Z tym PM Simion to masz racje – nie dalej jak wczoraj nie dość że mi gościu wysadził Lightninga C-4 to jeszcze bezczelnie mnie obśmiał na PM;-))) Jak zazwyczaj tego nie robię to puściłem mu kilka schabów – jako typowy Polak mam wbudowaną zdolność do bluzgania w dowolnym języku z dowolnym akcentem… Kiedyś trolowanie mnie jakoś nie dotykało, więc zmiany w czacie mogą być przydatne jak się chamstwo na salonach rozpanoszy;-P

 4. W sumie wystarczyłoby ręczne blokowanie poszczególnych graczy. Jak dostanie jegomość kilka informacji z automatu, że jego wiadomości nie dochodzą to przestanie w ogóle to robić. Całkowita blokada PM nie będzie dobrym rozwiązaniem. Ostatnio trafiłem na grupę NC przeciwko którym naprawdę dobrze mi się walczyło. PM wtedy bardzo się przydał.

 5. @Hideo

  Pewnie to był jakiś młody, dumny niemiec ;p

  Ja zwykle na PM-y nie reaguję w ogóle – Po co dawać satysfakcję, niech się chłopina wypoci.

  A namnożyło się ostatnio „hejtu” oj namnożyło…

 6. Ja czekam na wprowadzenie własnych odznaczeń w ramach outfitu – bez żadnego dodatku do ekspa, tylko żeby można było tak dla funu zrobić.

  Parę pomysłów już czeka 😀

 7. Order orła białego? Krzyż zasługi? 40 lat proletariatu 😛 ?

  Jak już mówimy na co czekamy to nie mogę się doczekać odznaczeń z bety. Otrzymywało się odznaczenia i nagrody za pomszczenie kolegi lub jego uratowanie.

 8. Przecież istnieje polecenie /ignore, jak ktoś się na PM czepia to dwa słowa i nie widzimy spamu 🙂

Comments are closed.