Chyba tylko w ten tytuł pasuje do Smedleya, który zgodnie z moimi przewidywaniami przybył na ratunek graczom. O co chodzi? O ostatnie informacje SOE na temat zmian w planach subskrypcyjnych.

smedley_hero

Godzinę temu Smedley zawitał na Reddit, bo przecież po co pisać na oficjalnych forach gier SOE, z wyjaśnieniem dlaczego jego firma zaproponowała zmiany w modelach subskrypcyjnych i w jaki sposób mogą one zostać jeszcze zmienione.

„Witam wszystkich.

Mam nadzieję, że mieliście udany Nowy Rok. My również wróciliśmy już do pracy, aby ponownie tworzyć dla Was fajne rzeczy.

Chciałem się odnieść do proponowanych przez nas nadchodzących zmian w abonamencie za gry.

Osobiście przeczytałem każdy post jaki mogłem znaleźć na ten temat i rozumiem jak dużo jest zamieszania wokół tych zmian. Więc pozwólcie mi wyjaśnić pewne rzeczy i przedstawić nasz proces myślenia.

Cel naszych zmian był prosty. Niech gracze kupią co chcą do wartości 2000SC. Można śmiało powiedzieć, że w sklepie PlanetSide 2 nie ma wielu drogich elementów, ale to także dobra wiadomość. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy osoby, której subskrypcja ulegnie zmianie, to osoby te maja prawo zadać pytanie „dlaczego zmiana ta ma być dla mnie dobra?”

Dyskutujemy wewnętrznie o waszych opiniach i jesteśmy w trakcie zmian niektórych decyzji, szczególnie dotyczy to rzeczy z Player Studio (tak to był zły pomysł) oraz o różnego rodzaju pakietów [bundle]. Obiecuję, że Was słuchamy.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zmiany w naszym modelu subskrypcyjnym? Tak naprawdę mieliśmy kilka powodów. Przede wszystkim chcieliśmy aby gracze mieli szansę na zdobycie bardziej wartościowych przedmiotów z naszych sklepów. Dotychczas gracze skarżyli się, że 500SC miesięcznie nie starcza im na zakup rzeczy, które chcieliby dostać. Więc pomyśleliśmy, że będzie to pozytywna zmiana.

Po drugie – zmiana ta pomoże nam radzić sobie w pewnych wewnętrznych kwestiach dotyczących naliczania sald SC dla ludzi, którzy nie grają i nie mają wydatków. Istnieje wiele osób, które graja i maja mnóstwo SC w swoich portfelach ale ich nie wydają, a SC narasta i staje się problemem. To nie jest najważniejszy powód tych zmian, więc jeszcze proszę nie osądzać. Jest to ważny powód, ale nie najważniejszy.

Po trzecie – mamy problem z rozbieżnościami pomiędzy naszymi grami na konsole, które nie mogą korzystać ze Station Cash oraz naszymi grami na PC. Nie możemy tak łatwo robić tego samego rodzaju promocji dla PS3 i PS4, jak dla PC. Jesteśmy dużo bardziej ograniczeni, ponieważ nie możemy uzywac tam Station Cash, więc kiedy mamy promocję 3x SC musimy zrobic cos podobnego dla naszych tytułów konsolowych. Jest to duży problem.

Dalej – i to jest bardzo ważne…

Bierzemy pod uwagę (i prawdopodobnie zrealizujemy) plan, zgodnie z którym jeśli zapłacicie abonament do jednej z naszych gier, to staniecie się automatycznie abonentem wszystkich naszych tytułów (dotyczy to tylko tytułów na PC) – wszystko to za 14,99$ miesięcznie. To korzyść jakiej większość firm nie może zaoferować, ponieważ nie maja takiej oferty gier. W każdej grze w jaka gracie moglibyście wybrać jeden darmowy przedmiot jako nagrodę za opłacony abonament. Niektórzy z Was mogą powiedzieć: „a kogo to obchodzi… gram tylko w PlanetSide 2, więc jaka z tego korzyść dla mnie?” Moja odpowiedź jest prosta – mamy świetna ofertę gier, z których niektóre tytuły nie zostały jeszcze ogłoszone, tak aby zaspokoić wielu graczy. Nadchodzi EverQuest Next i EQN Landmark wraz z innymi grami, które być może zostaną polubione przez graczy PlanetSide 2.

Zrobię co w mojej mocy aby nadążyć odpowiadać na Wasze pytania w tym wątku.

Smed”

Gracze mają mnóstwo pytań do Smedleya, a temat ten w ciągu niecałej godziny rozrósł się do prawie 300 komentarzy i wielu pytań, które przejrzę w dniu jutrzejszym.

Natomiast mnie zainteresował ostatni paragraf i zadałam związane z nim pytanie:

  • Czy zmiany te dotyczyć będą także graczy opłacających subskrypcję za pomocą Krono?

Odpowiedź Smedleya: „Musimy się zastanowić, ale prawdopodobnie tak„.

Jest to bardzo ważna zmiana zważywszy na to, że opłacanie w ten sposób subskrypcji nie kosztuje mnie i wielu innych graczy ani grosza, no ale musimy poświęcić odrobinę czasu aby zebrać platyny.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skara

musiało ich strasznie boleć oddawanie darmowego SC, te „zbieranie” większych sum najbardziej

kociamafia

Farmerzy z EQ2 będą utrzymywać politykę „darmowej ekonomii” w grach SOE 😀

A Twoje przewidywania Kinya sprawdziły się w 100%.

Smedley zstąpił na ziemię i „bohaterską” piersią zasłonił nas, maluczkich.